w

W Hogwarts Legacy będzie można znaleźć minigierki, które uczą rzucania zaklęć

Jak będzie wyglądała nauka kluczowych spelli w Hogwarts Legacy?


Mimo że twórcy Hogwarts Legacy dzielą się z fanami sporą ilością filmików, w których można poznać świat czy rozgrywkę, jednak zdecydowana większość informacji dalej jest przed graczami ukryta. Ze względu na hype budowany przez ostatnie miesiące, produkcja ma naprawdę spory potencjał na zostanie najpopularniejszą grą 2023 roku, mimo że ten dopiero się zaczyna.

Otwarty świat czarodziejów zapowiada się naprawdę obiecująco, a doświadczenia z rozgrywki w otwartym świecie nie będą przypominały tego, co dotychczas do dyspozycji mieli fani Harry’ego Pottera. Wielu zainteresowanych zastanawia się, jak będzie wyglądał proces uczenia się poszczególnych zaklęć. Okazuje się, że twórcy odpowiedzieli już na to pytanie.

Jak będzie można uczyć się zaklęć w Hogwarts Legacy?

Na stronie wsparcia Portkey Games można znaleźć wzmiankę o tym, że gra będzie zawierała minigierki, które będą pozwalały naukę spelli, wymagających precyzyjnych ruchów. Choć na ten moment nie wiadomo, czy w ten sposób będzie trzeba uczyć się wszystkich zaklęć, jednak z pewnością będzie trzeba wykorzystać tę mechanikę, aby poznać chociaż część z nich.

Na ten moment nie wiadomo, jak będą wyglądały minigierki, choć można domyślić się, że będą różniły się w zależności od zaklęcia, które gracz próbuje opanować.

Z informacji od twórców można dowiedzieć się, że aktywności będą miały cztery różne poziomy trudności, które będą wpływały na to, jak duże wyzwanie będą stanowiły układanki oraz walki. Trudność może zostać w każdym momencie zmieniona, a poziom „story” pozwoli ukończyć każdą z nich bez limitu czasowego, co w założeniach ma pozwolić graczowi poznać historię bez najmniejszych problemów.

Od premiery gry graczy dzieli już niecały miesiąc, a regularnie pojawiające się w mediach społecznościowych twórców nowe informacje przeróżne tematy dotyczące produkcji tylko napędzają hype. Niezależnie od tego, czy dotyczą rozgrywki, czy może pokazują istotne dla fabuły postacie, odzew społeczności pokazuje, dlaczego Hogwarts Legacy może być największą grą w roku 2023.

DołączObserwuj
Więcej z Harry Potter Hogwarts Legacy