w

Aatrox tworzący strefę wojenną, W Akali w kształcie smoka i Ahri bez uszu – wczesne pomysły Riotu na znanych bohaterów

Jak początkowo wyglądały umiejętności Azira? Kim miał być Aphelios i dlaczego zrezygnowano z początkowych pomysłów na Akali?


League of Legends to gra pełna rozmaitych ciekawostek. Wśród nich znajdują się informacje o tym, jak wyglądały prace nad poszczególnymi bohaterami.

Wczesne pomysły twórców względem niektórych bohaterów League of Legends

Riot lubi eksperymentować, co widać po wielu usuniętych projektach (które z różnych powodów okazały się niemożliwe do zbalansowania lub za trudne do wdrożenia do gry) lub najnowszych bohaterach (dla wielu graczy zbiór broni Apheliosa to przykład tego, że twórcy potrafią dać się ponieść fantazji).

Okazuje się, że bohaterowie, których teraz każdy zna, również początkowo byli niekiedy całkiem inni. Część ich umiejętności była tak dziwna, że nie wiadomo, czy ktokolwiek sprostałby temu, by pojawiła się w grze bez masy błędów.

ZOBACZ – Gracz skompletował ponad 1000 skinów w League of Legends. Ile na nie wydał?

Aatrox

W czasie prac nad reworkiem Aatroxa testowano wiele różnych, ciekawych umiejętności.

Super umiejętność Aatroxa pozwalała mu stworzyć strefę wojenną, a wszyscy sojusznicy i wrogowie, którzy zostali pokonani na tym obszarze, mieli znacznie krótszy czas odnowienia. Powodowało to zbyt wiele problemów ze zbalansowaniem gry, więc zostało usunięte.

Inną wersją super umiejętności Aatroxa było umożliwienie jego sojusznikom transformacji w Darkina. Aatrox rzucał mieczem w sojusznika, zwiększając mu statystyki i pozwalając mu na wskrzeszenie się tak jak u Aatroxa.

Akali

Choć może się to wydawać bardzo dziwne, Riot kiedyś rozmyślał, by Akali mogła „jeździć” na pociskach swoich sojuszników i przemieszczać się na nich w kierunku wrogów. Wyglądać to mogło zapewne jak sceny z „Get Jinxed!”, gdzie Jinx leci na rakiecie. Cały pomysł okazał się praktycznie nierealny i bardzo trudny w implementacji, dlatego został usunięty.

Również rozmyślano nad W Akali – Twilight Shroud. Początkowo zastanawiano się nad motywem chmury dymu w kształcie smoka, jednak postawiono na lepszą widoczność skilla w grze, dlatego pomysł został odrzucony.

ZOBACZ – Manager zespołu od balansu LoLa odchodzi z Riot Games po przeniesieniu do TFT. Trudna wiadomość na koniec

Aurelion Sol

O początkach Aureliona można mówić naprawdę długo. Chodzi oczywiście o pomysł na Ao Shina, który został pokochany przez graczy. Jako że historia Ao Shina jest naprawdę obszerna, odsyłamy do tego artykułu: 10 postaci i ich umiejętności, które Riot anulował i nie znalazły się w grze.

Ao Shin był anulowany m.in. przez problemy ze zanimowaniem jego niestandardowego ciała, ale miał na tyle szczęścia, że powrócił po czasie jako nowy bohater – Aurelion Sol.

Ahri

Znana Lisica z League of Legends początkowo miała nazywać się zupełnie inaczej (jeden z pomysłów to Gumiho/Kumiho). Również jej początkowe projekty nie miały uszu oraz ubrana była w inny strój. Jej poprzedni wygląd można zauważyć na jej ikonie super umiejętności.

Dziś trudno wyobrazić sobie Ahri, która nie ma swoich charakterystycznych uszu.

ZOBACZ – 5 skinów do League of Legends, które zostały zaprojektowane, ale nie wydane

Aphelios

Bohater, który sam w sobie jest niesamowicie kontrowersyjny i przez długi czas proszono o jego nerfy. Przed jego wydaniem okrzyknięto go najtrudniejszą postacią LoLa, a niedługo po pojawieniu się na serwerach pobił rekord ilości banów. Przytłoczyć może fakt, że we wcześniejszych pomysłach Riotu bohater miał znacznie więcej broni – aż 25 sztuk.

Zanim pomyślano, by Aphelios był strzelcem, widziano go jako maga. Później rozważano, by był bratem Brauma, który jest powiązany z Freljordem.

Ostatecznie Aphelios skończył z 5 broniami, a jego miejsce urodzenia to Góra Targon.

Azir

Przodkiem Azira był Seth, bohater, który był magiem piasku. Jak w przypadku wielu innych postaci pomysł na Setha został przerobiony i ostatecznie stworzono Cesarza Shurimy – Azira.

Początkowo jego zdolności bazowały głównie na magii piasku, ale Riot przesunął je w stronę władcy/cesarza, kiedy zdano sobie sprawę, że to właśnie chciano uchwycić w postaci Azira.

Azir to bohater, u którego wiele razy zmieniano zestaw umiejętności, bo pomysły okazywały się zbyt problematyczne. Jednym z nich było tworzenie wielkich, piaskowych dłoni (animacja niżej) lub stawianie piaskowych wieżyczek, które strzelały śmiercionośnym laserem.

View post on imgur.com

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends