w

Arcane to był dopiero początek. Riot otwarcie o dalszych planach na tego typu produkcje

Twórcy LoLa ujawniają, że w przyszłości pojawi się znacznie więcej produkcji fabularnych. Nie skończy się na Arcane 2?


Arcane okazał się ogromnym sukcesem. Historia opowiadająca o dwóch siostrach – Vi i Jinx oraz konflikcie Piltover, miasta postępu, z jego podmiejską dzielnicą – Zaun, okazała się prawdziwym fenomenem. Serial zdobył pierwsze miejsce na platformie Netflix w ponad 50 krajach, wyprzedził inne znane tytuły oraz stał się tematem rozmów nie tylko graczy, ale również osób, które nigdy nie interesowały się LoLem.

Pierwszy sezon zakończył się w ubiegłą sobotę, a samo zakończenie nie domknęło wielu wątków. Widać było, że Riot nie chce zamykać tej historii, ponieważ wróci do niej za jakiś czas. Nie trzeba było długo czekać, by twórcy potwierdzili, że drugi sezon Arcane faktycznie powstanie. Czy to będzie jedyna tego typu produkcja o League of Legends? Okazuje się, że nie.

Arcane 2 i wiele więcej

Potwierdzenie, że pojawi się drugi sezon Arcane, pojawiło się naprawdę szybko. Gracze nie musieli czekać nawet kilku dni. Dziś wiadomo już, że Arcane 2 ujrzy światło dzienne, ale nie stanie się to w najbliższym czasie. Prace nad tego typu produkcjami wymagają wielkiego zaangażowania i czasu, więc gracze muszą uzbroić się w cierpliwość.

Wiele osób zapewne marzy o tym, by drugi sezon serialu o Pilvoter i Zaun był dostępny w 2022 roku. Tak jednak się nie stanie. Warto przypomnieć, że prace nad pierwszym sezonem trwały około 6 lat – licząc od powstania ogólnego konceptu, do momentu pojawienia się na ekranach milionów osób.

Tutaj pojawia się pewne pytanie – czy Riot planuje coś innego poza kontynuowaniem Arcane? Co z innymi regionami Runeterry? W League of Legends jest wielu interesujących bohaterów np. z Noxusu, Demacii czy Ionii.

Shauna Spenley, która pracuje dla Riot Games, ujawniła, że Arcane to dopiero początek.

Riot dogadał się z platformą Netflix, by podzielić Arcane na trzy weekendy, by lepiej zgrać wszystko z wydarzeniami w grze. Prawdopodobnie podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku Arcane 2. Premiera serialu o LoLu była tym bardziej wyjątkowa, że gracze doczekali się możliwości oglądania pierwszego odcinka za darmo na Twitchu.

Twórcy przyznali, że w przyszłości dalej planują współpracę ze studiem animacji Fortiche nie tylko przy 2 sezonie Arcane, ale także przy innych projektach.

Shauna Spenley powiedziała:

Arcane to dopiero początek. Wierzę, że podzielimy się z wami wieloma historiami. 

Rioterka przyznała, że twórcy LoLa wraz ze studiem Fortiche chcieliby wydać więcej produkcji w stylu wizualnym Arcane. Nie ujawniła jednak, jakich bohaterów będą one dotyczyć.

Co ciekawsze – Spenley zdradziła także, że Riot nie ograniczy się jedynie do animacji.

Badamy projekty aktorskie i rozmawiamy z pisarzami i showrunnerami. Jesteśmy na początkowych etapach budowania kierunku, w którym chcemy podążać. 

Trudno przewidzieć, co dokładnie planują twórcy. Może być to film aktorski, a może coś zupełnie innego. Riot nie raz zaskoczył swoich graczy, więc zapewne zrobi to i tym razem.

Uniwersum Runeterry jest ogromne i bez problemu można stworzyć wiele filmów czy seriali na tej podstawie. Arcane skupiło się na takich bohaterach jak Caitlyn, Vi, Jinx, Jayce i Viktor, a w grze jest jeszcze ponad 140 innych ciekawych postaci. Zapewne wielu fanów chciałoby obejrzeć animację o Yone i Yasuo, konflikcie Demacii z Noxus czy losach mieszkańców Freljordu.

Zrealizowanie większej liczby takich projektów wymaga ogromnego wkładu, sztabu ludzi i miesięcy, jeśli nie lat ciężkiej pracy. Można założyć, że zapowiadane produkcje pojawią się dopiero po 2023 roku. Patrząc na to, co gracze otrzymali w Arcane, można śmiało stwierdzić, że warto czekać kolejne kilka lat.