w

Ban za poddawanie się w pierwszych minutach meczu League of Legends?

Gracze narzekają na przedwczesne poddawanie gry i chodzenie AFK.


Nikt nie lubi, kiedy ktoś po raz pierwszy wywróci się na linii i uzna, że gra jest stracona. Takie przypadki niestety mają miejsce i gracze już w pierwszych kilku minutach potrafią zdecydować o pójściu AFK. Czy Riot coś z tym zrobi?

Przegrana linia, przegrana gra?

Jeden z fanów League of Legends opublikował post, w którym skarży się na toksycznych graczy, którzy postanowili odpuścić grę na chwilę po jej zaczęciu.
Zazwyczaj wynika to ze skutecznego wejścia do jungli przez przeciwników, oddania pierwszej krwi lub ciągłego gankowania. Argumenty, że grę da się wygrać, ponieważ inne linie mają ogromną przewagę, często kończą się fiaskiem, a zirytowany i zdenerwowany gracz i tak idzie AFK.

Taka osoba potrafi specjalnie oddać złoto przeciwnikowi, pójść AFK i czas wolny spędzić na wyzywaniu sojuszników, w głównej mierze skupiając się na leśniku.

Jng diff

ZOBACZ – Możliwość wylosowania skórki w oknie wyboru bohatera? Pomysł jednego z graczy LoLa

Jak twierdzą komentujący, w Lidze nie ma miejsca dla takich użytkowników, a Riot powinien oznaczyć zachowanie jako skrajnie toksyczne i banować już po pierwszej takiej sytuacji.

Być może sugerowane wcześniej przez społeczność nakładanie blokad na rozgrywki rankingowe powinno przynieść pozytywne rezultaty, ale tak jak wspominaliśmy w tym artykule, Riot nie wprowadzi tego z kilku ważnych powodów.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends