w

Był najgorszy na linii ze wszystkich postaci w LoLu. Od 8 miesięcy nie dostał nerfa i…

Wczoraj pisaliśmy o dość specyficznym przypadku Gnara. Okazuje się jednak, że nie jest on jedyny.


Gnar uchował się bez żadnych nerfów przez dobre 2 lata. Z jakiegoś powodu Riot zajął się tylko i wyłącznie wzmacnianiem postaci, efektem czego jest pojawienie się jej w TOP 1, jeżeli chodzi o wybór na górną aleję.

Postać przewyższa kolejnego Malphite dwukrotnie, co już pokazuje, jak duży jest z nią problem. A gracze mają już kolejnego takiego kandydata.

Za “chwilę” będzie z nim to samo?

Następnym takim przykładem jest Varus. Ten obecnie niezbyt popularny bohater ma coraz większy winrate. Powód? Nie dostał żadnego nerfa od aktualizacji 10.14, czyli od lipca 2020. I doskonale widać, że zaczyna wygrywać coraz więcej gier.

Nie jest on jednak zbyt często grany, gdyż mało kto widzi w nim potencjał, ale to zaczyna się po cichu zmieniać. Mainom Varusa zupełnie nie zależy na tym, by wybierało go coraz więcej osób, bowiem to oznaczałoby oczywiście nerfy.

Czy obecnie Varus jest jakimś ukrytym OP wyborem? Zdecydowanie nie. To jeszcze za wcześnie. U Gnara zaczęło się to po dwóch latach, tutaj może być podobnie. Wystarczy wspomnieć, że Varus chwilę temu był najgorszą postacią w rankingach na dolną linię.

Mechanizm jest bardzo prosty – wszyscy wokół dostają nerfy, a Varus czy Gnar buffy. Nagle gracze orientują się, że na tle wszystkich pozostałych te postacie zrobiły się mocne.

Build i Runy

Żeby wykorzystać pełen potencjał Varusa, należy mieć odpowiednie runy i ulepszać najbardziej opłacalne umiejętności. Tutaj profesjonaliści nie są zgodni i używają zarówno komety, jak i Lethal Tempo.

Najpopularniejsze:

Pod Lethal Tempo:

Grę zaczynamy zazwyczaj od E, następnie wybieramy W i Q. Ulepszamy natomiast Q, W i na końcu E.

ZOBACZ – Gracze LoLa przewidują, co może trafić do gry na prima aprilis

Najczęściej wybieranym przedmiotem mitycznym jest Mroczne Ostrze Draktharru i Potęga Wichru pod żółte runy. Jeżeli gramy pod kometę budujemy lethality i przebicie pancerza. Lethal Tempo polega na standardowym buildzie na ADC.

Jeżeli szukacie czegoś, co może mieć okienko bycia naprawdę mocnym, to warto spojrzeć za jakiś czas na Varusa. Może się okazać, ze za kilka miesięcy zdominuje on dolną linię.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends