w

Były mistrz świata League of Legends został skazany na 4 lata więzienia. Co zrobił?

Znany profesjonalny gracz został skazany za sprzedawanie marihuany w Tajwanie.


W internecie pojawiła się dość szokująca informacja – jeden ze zwycięzców Mistrzostw Świata z League of Legends został skazany na ponad 4 lata więzienia. Dlaczego?

Wszystko przez to, że gracz handlował narkotykami. Co dokładnie o tym wiadomo? Czy od wyroku można się odwołać?

E-sportowiec trafi do więzienia?

Lau Kurtis „Toyz” Wai Kin, profesjonalny gracz Hongkongu, który ma obecnie 30 lat, wielu osobom znany jest z tego, że w przeszłości wygrał ze swoją drużyną – Taipei Assassins – Mistrzostwa Świata z League of Legends. Toyz zasłynął ze swoich zagrań Orianną, która jest jedną z jego ulubionych postaci.

Z wczorajszego raportu, który pojawił się w internecie, wynika, że gracz został skazany na 4 lata i 2 miesiące więzienia za handel narkotykami. E-sportowiec został aresztowany w 2021 roku, a teraz zapadł wyrok, od którego można się odwołać. W ubiegłym roku podejrzewano go o sprzedaż marihuany w Tajwanie, gdzie jest ona narkotykiem drugiej kategorii według ustawy o zapobieganiu zagrożeniom narkotykowym.

W rezultacie karą za produkcję, transport bądź sprzedaż marihuany jest dożywocie lub minimum 10 lat pozbawienia wolności na czas określony, natomiast karą za posiadanie z zamiarem sprzedaży jest minimum pięć lat pozbawienia wolności i grzywna.

Prawnik Toyza powiedział, że zawodnik nie był całkowicie świadomy prawa na Tajwanie ze względu na brak edukacji i częste podróże między Hongkongiem a Tajwanem. Miało to sprawić, że wyrok będzie łagodniejszy.

Największe osiągnięcie e-sportowe Toyza miało miejsce w 2012 roku, gdy ten wraz ze swoją drużyną Taipei Assassins walczyli o puchar Mistrzostw Świata. Poza Worldsami gracz był jeszcze widziany na All-Star w 2013 roku, po czym jego międzynarodowa kariera znacznie przycichła.

Po zdobyciu mistrzostwa dołączył do takich drużyn jak Hongkong Esports i Raise Gaming, a także krótko współpracował z Fnatic jako trener tej drużyny podczas Worlds 2014. Ostatecznie wycofał się z profesjonalnej kariery League of Legends.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends