w

Nowy przedmiot dla tanków w League of Legends jest zbyt popularny? Co dzieje się w trybie ARAM?

Stalowe Serce dominuje League of Legends. Fani błagają o zmiany przedmiotu.


Heartsteel to nowy przedmiot mityczny przeznaczony dla tanków, który trafił do League of Legends w aktualnie trwającym przedsezonie. Okazało się, że item jest zdecydowanie zbyt silny, a wielu graczy jest zawiedzionych faktem, że Riot jeszcze nic z tym nie zrobił.

Mimo że przedmiot został zaprojektowany z myślą o konkretnej roli, aktualnie używany jest praktycznie przez każdego, co przekłada się na okropne doświadczenia z rozgrywki dla wielu graczy.

Heartsteel core itemem dla każdego na ARAMie

Na ten moment omawiany przedmiot jest na tyle silny, że często można zobaczyć ADC, którzy porzucą swoje standardowe buildy, a jako swój mityczny przedmiot wybrać Heartsteel, aby poprawić swoje obrażenia. Odbiło się to głośnym echem i sprawiło, że w sieci pojawiają się liczne wypowiedzi, w których fani proszą Riot, aby przedmiot został usunięty przed wydaniem sezonu 13.

Przyglądając się zapewnianym przez przedmiot statystykom oraz efektowi, który jest w stanie w nieskończoność stackować maksymalne zdrowie, nietrudno zauważyć, co mogło pójść nie tak – zwłaszcza w trybie ARAM, w którym przedmiot kupowany jest częściej od jakiegokolwiek innego.

Na ARAM-ie walczy się praktycznie cały czas, więc w pobliżu zawsze znajdzie się jakiś przeciwnik. Z tego powodu dodatkowe obrażenia nakładane są naprawdę często, a możliwość stackowania zdrowia sprawia, że bohaterowie przeżywają po prostu dłużej.

Szczególnie bohaterowie, którzy są w stanie sięgnąć na tylne linie wroga, a następnie wrócić do bezpiecznej pozycji, jak na przykład Akali czy Katarina są w stanie szybko nastackować zdolność pasywną przedmiotu. Kiedy dodatkowe HP połączy się ze sporymi obrażeniami, postać może stać się naprawdę silna, a najbardziej irytującą graczy rzeczą jest to, że jest to coś, co dzieje się naprawdę regularnie.

Trudno powiedzieć, czy twórcy zdecydują się w jakiś sposób zmienić to, w jaki sposób przedmiot funkcjonuje, czy po prostu zostanie on osłabiony na tyle, aby budowanie go na postaciach, które nie są tankami, nie było już tak opłacalne. Na ten moment pewne jest to, że wymaga on poprawek przed wejściem sezonu 13 na serwery live.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends