w

“Poczuć się, jak kosmiczny bóg” – Riot tak chce uratować Aurelion Sola, że chyba trochę odlatuje

Jeden z pracowników Riotu zdradził graczom, że Aurelion Sol otrzyma upragniony rework. Co o tym wiadomo?


Aurelion Sol to bohater, który pojawił się na Summoner’s Rift 24 marca 2016 roku. Początkowo zainteresowanie nim było naprawdę duże. Gracze pamiętali zapowiedzi tajemniczego Ao Shina, którego koncept został ostatecznie przerobiony. Do tego magiczny smok otrzymał zupełnie nowe imię – Aurelion Sol. Wydawało się, że koncept championa będzie strzałem w dziesiątkę i potężna kosmiczna istota zyska setki fanów.

Niestety dość szybko okazało się, że mało kto chce grać nowym bohaterem. Aurelion stał się niesamowicie niszowym pickiem, którego wybierali jedynie najwięksi fani. Riot nie był z tego powodu zadowolony. Champion otrzymywał różne zmiany balansu czy pomniejsze odświeżenia. To wciąż nie pomogło i dziś postać ma pick rate wynoszący jedynie 0.68%.

Część graczy LoLa zapewne słyszała zapowiedzi, że twórcy w końcu znacząco przerobią opisywanego bohatera tak, by w końcu jego gameplay pasował do tego, kim Architekt Gwiazd jest w uniwersum gry.

Aktualizacja Aureliona Sola z League of Legends

Jeden z Rioterów, wielki fan Aureliona, Rob Rosa, znany bardziej jako Riot King Cobra, wypowiedział się na temat aktualizacji swojego ulubionego bohatera. Swoją wypowiedź zaczął od żartu, twierdząc, że dosłownie wszystko przypomina mu o charakterystycznym smoku z League of Legends.

Myślę o Aurelionie Solu więcej niż powinienem. Czasem patrzę na pęknięcia na chodniku i myślę sobie: “To wygląda jak mój ulubiony gwiezdny smok”.

W dalszej wypowiedzi Rob poinformował fanów, że trwają pracę nad sporą aktualizacją bohatera, która ma sprawić, że jego umiejętności będą lepiej oddawać jego charakter i potęgę.

Pracuję właśnie nad dużą aktualizacją Aureliona Sola. Jest jednym z najbardziej pociągających i intrygujących bohaterów, głównie dzięki swojemu motywowi. To nadęty i egoistyczny smok-bóg tworzący gwiazdy. Jego ego jest tak wielkie jak on sam.

Wie, że jest jedną z najpotężniejszych postaci całego uniwersum a my chcemy, żeby jego umiejętności i gra nim to odzwierciedlały.

Jeszcze się zastanawiamy nad tym, jak to zrobić. Jesteśmy podekscytowani wizją tego, że Aurelion Sol mógłby być niesamowicie potężnym magiem w późnej fazie gry i dawać wyraz swojej boskiej mocy przez wyjątkowe skalowanie umiejętności.

Niektóre z nich będą stawały się coraz większe, a efekty wizualne będą odzwierciedlać ich nową moc.

Celem jest to, by w późnej fazie gry można było poczuć się jak kosmiczny bóg. Zależy nam na tym, by stworzyć coś niesamowitego, coś, czym ludzie faktycznie się jarali, gdy mieliśmy wypuścić Ao Shina, który ostatecznie stał się Aurelionem Solem.

Robimy co tylko się da, by Aurelion Sol był tak fajny, jak to tylko możliwe.

Rioter żartował, że mógłby opowiadać o swoim ulubionym bohaterze znacznie dłużej, ponieważ jego zdaniem koncept tej postaci jest niesamowicie ciekawy.

Póki co niestety trzeba poczekać na dalsze informacje związane z aktualizacją. Nie wiadomo, kiedy twórcy zakończą pracę. Gdy tylko się tak stanie, zapewne rework trafi na serwery testowe i będzie czekał na oceny graczy.