w

Czy blind pick wymaga poprawek? Propozycje graczy, które mogłyby go usprawnić

Jeden z graczy zasugerował, że na blind picku powinno być więcej czasu na ułożenie run.


Czy na blind picku jest za mało czasu na przemyślenie swoich wyborów? Jeden z graczy przedstawił sytuacje, w których przydałoby się chociaż 10 dodatkowych sekund.

Co gracze LoLa zmieniliby w blind picku?

Na Reddicie pojawił się wątek o blind picku. Początkowo autor poruszył temat zbyt krótkiego czasu na odpowiednie ułożenie run. Z czasem w komentarzach pojawiły się tez inne propozycje, które mogłyby poprawić jakość blind picków i oszczędziłyby wielu kłótni na czacie.

Lubię dopasowywać się do drużyny, co oznacza, że ​​zwykle czekam, aż wszyscy wybiorą swoją rolę, zanim podejmę decyzję o tym, czym będę grał i co jest potrzebne w teamie. Czasami to się nie udaje, ponieważ ludzie czekają z podjęciem decyzji do ostatniej chwili, pozostawiając mi tylko 10 sekund na wybranie bohatera i dostosowanie run. Do tego warto wspomnieć, że zbugowany klient pozwala zapisać masterki, jeśli zrobisz je przed upływem ostatnich 3 sekund, a jak nie, to da ci losową stronę z ostatniej gry lub jakąś domyślną, co jest do kitu!

Lubię wypróbowywać nowych bohaterów w blind picku. Przez co nie wiem od razu, w jaki build nimi pójdę (czy nawet na jakiej roli) dlatego trudno jest mieć wcześniej wszystko przygotowane względem run.

Moja sugestia: dajcie nam dodatkowe 10 sekund, abyśmy mogli spokojnie wybrać nasze runy, tak jak jest to na drafcie. Ja i moi przyjaciele gramy blindy, ponieważ szybciej możemy zacząć grać. Robiliśmy tak od zawsze, odkąd powstał LoL. Ale aby to miało sens i grało się przyjemnie przydałoby się to dodatkowe 10 sekund.

ZOBACZ – Riot podpowiada mechanikę następnej postaci w LoLu. Jakie postacie robił wcześniej twórca kolejnego bohatera?

Inny użytkownik uznał, że prostym rozwiązaniem problemu byłoby zabranie 10 sekund na wybór bohatera i przeznaczenie ich na układanie run. Nie wydłużyłoby to oczekiwania na grę, ponieważ ta sama ilość czasu rozłożyłaby się w inny sposób.

Niektórzy proponowali dogadywanie się z resztą drużyny na czacie i poproszenie ich o szybsze wybranie bohaterów. Jednak wiadomo, że to nie zawsze działa – nie wszyscy odpisują lub robią to bardzo późno. Autor wątku zaznaczył też, że wspomnieni przyjaciele do gry, to osoby z listy znajomych, więc nie zawsze ma z nimi komunikacje głosową.

Jeden z graczy poszedł z tematem jeszcze dalej, pytając dlaczego nie wprowadzą do blindów wyboru roli. Według niego chaos na czacie jest okropny, ludzie często kłócą się o linię, a błędy klienta w niczym nie pomagają, czy nicki graczy zmieniają kolejność lub ktoś dołączy do lobby z opóźnieniem. Jego zdaniem zagwarantowanie roli pomogłoby wszystkim, ponieważ czas przed grą byłby taki sam – wciąż pomija się etap banów, więc dalej jest szybciej. Tak samo sam sens blindu nie byłby zaburzony – dalej nie wiadomo, na kogo się gra.

ZOBACZ – Ilość otrzymanych LP w historii gier – dlaczego po 10 latach Riot tego nadal nie dodał?

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends