w

Czy głosowanie na nowe serie skórek w LoLu ma jakikolwiek sens? Gracze są mocno zirytowani

Społeczność League of Legends twierdzi, że wybieranie linii skinów w głosowaniach jest bez sensu. Dlaczego?


Jak zapewne większość osób wie, Riot od czasu do czasu oferuje graczom możliwość zagłosowania na to, co w przyszłości pojawi się w grze. Chodzi zarówno o reworki bohaterów, jak i nowe linie skórek.

Wielu graczy wierzyło, że to, co wygrywa w poszczególnych ankietach, faktycznie ma większy priorytet w oczach twórców, a co za tym idzie – będzie wykonane solidnie, by nie zawieźć oczekiwań społeczności.

W praktyczne jest nieco inaczej, co bardzo denerwuje graczy. Niektórzy zastanawiają się nawet, czy ankiety oferowane fanom LoLa mają jakiekolwiek znaczenie.

Głosowanie na skiny i irytacja graczy

Wczoraj pokazano wygląd trzech nowych skórek z LoLa – Monster Tamer. Skiny z tej serii otrzymają Lulu, Veigar i Kog’Maw.

Nie można powiedzieć, że nowe dodatki kosmetyczne zostały przyjęte szczególnie ciepło – wielu graczy wyraziło ogromne niezadowolenie zarówno wyborem motywu, jak i bohaterów, którzy dostaną skórkę.

Niektórzy zastanawiali się, kto właściwie chciał tego typu dodatki. Po zagłębieniu się w tagi artystyczne m.in. na Twitterze widać, że większość fanów LoLa, którzy tam postują, wolałaby powrotu innych znanych motywów, jak chociażby Spirit Blossom. Dla wielu osób seria Monster Tamer jest kompletnie zbędna.

Jeden z graczy napisał:

Jaki sens ma głosowanie na skiny, jeśli zwycięski skinline nie jest w centrum uwagi? W zeszłym sezonie Riot dał nam ankietę i wygrała w niej seria Crime City Nightmare. Obiecano nam, że motyw ten pojawi się w tym samym roku, a inni kandydaci będą mieli szansę na wydanie skórek w międzyczasie.

Miesiące później dostajemy upragnioną linię skinów… ale wszystko co dostajemy to tylko skórki bez ramek, bez eventu, bez legendarki. Tymczasem Debonair, który zajął 2 miejsce w głosowaniu dostał własną przepustkę, eventowe chromy, zestawy ramek i legendę.

W aktualnym patchu na PBE pojawiły się nowe skiny Monster Tamer i mimo że to tylko 3 skórki to dostały one własne emotki, ikonki i zestawy ramek.

To zabija cel tych głosowań. Czy zwycięzca nie powinien dostać najlepszych rzeczy? To tak jakbyś czekał na przyjście gości urodzinowych, ale ktoś w tym czasie zaprasza wszystkich twoich znajomych na inną imprezę.

Wygrana w głosowaniu powinna być czymś wyjątkowym. Dlaczego miałbym w ogóle chcieć, żeby moja linia skórek wygrała, skoro na koniec nie ma znaczenia, która z nich wygra? W końcu to od Riotu, a nie od nas zależy, która seria dostanie najwięcej zawartości.

Idąc dalej, w tym roku mieliśmy kolejną ankietę dotyczącą skinów i wygrał ją motyw Gothic. Miejmy nadzieję, że tym razem to ta linia dostanie coś wyjątkowego i nie zobaczymy, że 3 miejsce będzie miało pełne wydarzenie, ikonki, emotki i ramki oraz ogólnie więcej włożonej pracy niż zwycięski motyw.