w ,

Czy grając w Wild Rift na PC można skończyć z perma banem? Wiele osób już pożałowało

Gracze korzystający z emulatora Wild Rift na PC mogą zostać zbanowani na stałe.


Wild Rift to ostatnio bardzo głośny tytuł, w końcu od niecałego miesiąca beta cieszy się sporą popularnością, a sama premiera mobilnej gry zbliża się już wielkimi krokami.

Nic więc dziwnego, że sporo osób chce przetestować produkcję na różne sposoby, w tym m.in. emolując ją na swoich komputerach. Wszyscy, którzy to robią, powinni jednak uważać, ponieważ może się to skończyć utratą kont.

Ban za granie na emulatorze

Dzięki emulatorom gracze mogą uruchamiać m.in. przeróżne gry z urządzeń mobilnych czy konsol na swoim komputerze. Dla niektórych jest to jedyny sposób na poznanie tytułu, którego nie mogli ograć np. na Nintendo czy PlayStation.

Również w przypadku Wild Rift część osób zdecydowała się na przetestowanie gry na swoich PC. Niestety tutaj pojawia się problem, ponieważ Riot Games zakazało korzystania z oprogramowania innych firm, w tym także emulatorów. Jak jednak łatwo się domyślić – łamanie regulaminu twórców kończy się banem.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja, gdzie Riot zakazuje grania w Wild Rift inaczej, niż przewidzieli to wydawcy. Parę dni temu poruszona została kwestia korzystania z VPN, za co również grozi ban – Riot oficjalnie wyciąga konsekwencje z używania VPN do grania w Wild Rift.

Skutki banów odczuli także znani gracze. Między innymi Joseph Osceola “Cowsep” Hursey poinformował, że jego dostęp do konta League of Legends został zablokowany.

Zachowanie twórców nie jest niezrozumiałe, ponieważ ci cierpliwie wyjaśniają, że używanie VPN czy emulatorów szkodzi rozgrywce. Nie każdy jednak wierzy, że to właśnie podane wyżej czynniki są przyczyną banów. Inni twierdzą, że Riot postępuje słusznie, ponieważ przeciążanie serwerów przez zmianę regionu lub granie na myszce i klawiaturze w grze mobilnej nie jest dobrym zachowaniem i kary w tym przypadku są wskazane.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends