w

Czy mechanika leczenia się w League of Legends stała się za mocna?

Reklama

Gracze uważają, że leczenie jest aktualnie za mocne, a głębokie rany nie są już wystarczającą kontrą.

Reklama

Ciągłe zmiany mechaniki leczenia przy jednoczesnym braku zmian głębokich ran doprowadziły do stanu, w którym leczenie stało się dużo trudniejsze do okiełznania. Zdaniem graczy przedmioty, które miały być kontrą leczenia, są przestarzałe i często nieopłacalne.

Przedmioty zdolne do walki z leczeniem

Teoretycznie każda z ról w grze jest w stanie zbudować przedmiot, który może w jakiś sposób walczyć z leczeniem, ale nie wszystkie z nich są na równi w ich zestawieniu.

Budowanie Wezwania Kata jest możliwe tylko w przypadku bohaterów AD (jeśli nie chcemy być uznani za trolli), ale jeśli zbudujesz go na ADC, zajmie Ci miejsce na przedmioty, co oznacza, że masz mniej miejsca na obrażenia i z pewnością zaczniesz odstawać w późniejszych dazach gry (kiedy nadal trzeba nosić słabszy przedmiot i zajmuje on miejsce).

Co więcej, nawet bez uwzględniania late game’u uzdrawiający bohaterowie mają powerpike w środkowej fazie gry w ciągu około 20 minut, w których dla bohaterów AD kluczowe jest posiadanie mocnych przedmiotów. Budowanie przedmiotu o wartości 800 złota w 20 minucie tylko po to, by przeciwstawić się jednemu bohaterowi, nie jest tego warte, więc w momencie, gdy należałoby przeciwstawić się postaci z leczeniem, nikt tego nie zrobi.

ZOBACZ – Jak obejrzeć powtórkę, gdy nie działa historia meczów w LoLu? Jest na to łatwy sposób

Kolejnym przedmiotem jest Morellonomicon, który może być budowany na postaciach AP, lecz ten również nie jest bez wad.

Reklama

Morellonomicon kosztuje 3000 złota i nie daje prawie żadnych statystyk w porównaniu z innymi standardowymi przedmiotami, które dają manę, CDR i tak dalej.

Ostatnią opcją jest Kamizelka Cierniowa, która, jak się okazuje, również nie jest idealna.

Bramble Vest nie jest taki zły, ale nie może zagwarantować, że bohater, przeciwko któremu budujesz przedmiot, będzie autoatakował akurat Ciebie.

ZOBACZ – Ban w LoLu za granie jednym z popularnych buildów. Dlaczego nie warto bezmyślnie korzystać z gotowych buildów?

Bohaterowie, którzy obecnie abuse’ują leczenie, leczą się naprawdę sporo, więc 40% redukcji nie jest nawet bliska wystarczającej w porównaniu ze wszystkimi opcjami, które leczący się bohaterowie mają do wyboru, aby jeszcze bardziej zwiększyć leczenie (Runy, Oblicze Ducha, Taniec Śmierci, przeliczniki AP/AD).

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends