w

Czy prostszy bohater faktycznie jest lepszym wyborem w niższym ELO w LoLu?

Dlaczego prostsi bohaterowie są lepszym wyborem we wspinaczce w niższych dywizjach?


Jeden z graczy postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi swojej wspinaczki rankingowej i postaci, które poniekąd czuje się zmuszany wybierać. Prawdą jest, że w ostatnim czasie Riot wydaje raczej trudniejsze i bardziej złożone postacie, które mimo tego, że są ciekawe, to mogą być naprawdę trudne do opanowania przez graczy w niższych dywizjach.

Problem z małą ilością prostych postaci w grze

Wspomniany gracz uważa się za kogoś, kto utknął w dywizji Silver 3. Kiedy sięga się po porady lepszych, ci przeważnie zalecają mu granie prostszymi bohaterami, jeśli ten chce awansować. Zastanawia się on również, czy faktycznie jest to prawidłowe rozwiązanie.

W jaki sposób granie prostszymi bohaterami może pomóc zrozumieć mi grę? Jeśli rozegrałem naprawdę sporo gier Sylasem, to w jaki sposób granie, przez dajmy na to 5 miesięcy, Annie pomoże mi zrozumieć pierwszego bohatera? Sylas zawsze będzie trudniejszy do opanowania, a umiejętności nabyte podczas grania Annie nie przydadzą się przy żadnym bardziej złożonym bohaterze.

ZOBACZ – Świetny cosplay Lux z cinematica Warriors z League of Legends

Jeden z graczy wyjaśnił, jaki jest cel w wyborze prostszej postaci.

Zaleca się granie prostymi bohaterami, aby z początku mieć po prostu mniej na głowie, ale jeśli przyjemność sprawia Ci wyłącznie granie LeBlanc na midzie, to graj LeBlanc na midzie. W takim przypadku jednak musisz się pogodzić z tym, że opanowanie bohatera zajmie Ci po prostu więcej czasu. Mimo to, jeśli naprawdę nie lubisz grać danym bohaterem, to wybór powinien być oczywisty.

Pierwsze zdanie może być kluczowym w poradzie. Początkujący może mieć wiele trudności z grą. Wybierając skomplikowanego bohatera, jedynie utrudnia on sobie całą rozgrywkę. Jeśli wybierze przykładowo Annie, to gracz może skupić się na wardowaniu, mapie czy kontroli fali stworów. Kiedy już opanuje te naprawdę ważne aspekty gry, będzie zwracał uwagę na nie już za sprawą intuicji, co zaś pozwoli na wybór bardziej skomplikowanej postaci.

ZOBACZ – Minęło pięć lat odkąd Skarner dostał ostatnią skórkę w League of Legends

W wątku wypowiedział się również jeden z Rioterów, który postanowił podeprzeć zdanie powyższego użytkownika statystykami.

Niektórzy bohaterowie mają w niskim elo niższe winratio od tego w wysokim. Przykładowo Aphelios ma 50% winratio w Master tierze, ale zaledwie 46% w Silverze. Nie wpływa na to tylko trudność w opanowaniu bohatera, ale również połączenie jej z samą rozgrywką na Summoner’s Rift. Taliyah może być kolejnym przykładem, gdzie jej winratio w Silverze wynosi 49%, a w wyższych dywizjach jest to już 52%.

Patrząc odwrotnie, Annie może być bohaterem, który ma wyższe winratio w niższych dywizjach. Zapewne to jest podporą każdego argumentu graczy, którzy polecają po prostu wybór prostszego bohatera, jeśli chodzi o wspinaczkę rankingową w niższym elo.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends