w

Czy Riot powinien odświeżyć League of Legends w stylu sequela Counter-Strike 2?

Społeczność najpopularniejszego tytułu od Riotu zastanawia się, czy ten nie wymaga kompletnego odnowienia.


League of Legends zostało wydane 27 października 2009 roku, więc ma już naprawdę sporo lat, jak na grę komputerową multiplayer. CS:GO, jak i LoL, są zdecydowanie przykładami tytułów, które dominują rynek e-sportowy i trzymają się na nim świetnie mimo upływu lat. W świecie gier, w którym wiele nowości nie wytrzymuje próby czasu, wspomniane tytuły wydają się być niezniszczalne.

Nie zmienia to jednak faktu, że każda produkcja starzeje się pod różnymi względami. O ile w League of Legends Riot stara się aktualizować starszych bohaterów i wymieniać przestarzałe grafiki, tak niektórzy twierdzą, że gra wymaga konkretnego przerobienia w stylu tego, na co zdecydowało się Valve względem Counter-Strike 2.

Czy powinno powstać League of Legends 2?

Podczas gdy League of Legends z pewnością wygląda o wiele lepiej niż w przeszłości, gra jest nadal zbudowana na tym samym silniku, na którym powstała oryginalna wersja z 2009 roku.

Gracze nie raz zmagali się z różnymi problemami technicznymi zarówno w normalnych meczach, jak i tych na scenie profesjonalnej. Dostaje się również klientowi gry, który ma liczne błędy, co wpływa na działanie przepustek wydarzeń czy ostatnio wydanego Emporium Esencji.

W społeczności LoLa nierzadko pojawiają się żarty z „kodu spaghetti”, nad którym Riot prawie nie panuje. To też wywołało dyskusję o tym, że być może gra powinna zostać konkretnie odnowiona, tak, jak zrobiło to Valve w przypadku Counter-Strike 2.

Jeden z fanów poruszył ten temat na Reddicie i stwierdził, że LoL potrzebuje przebudowy po ponad 13 latach na rynku.

Dlaczego nie mogą odświeżyć LoLa, tak jak CS:GO? 

Nie jestem pewien, czy dyskusja o tym już się odbyła, ale to dla mnie dziwne, że Valve koduje i całkowicie odświeża Counter Strike’a, by miał lepszą grafikę, animacje i czysty kod, a my nie możemy odstać odświeżenia Ligi bez względu na to, ile ta gra ma lat.

Gracz przyznał, że o ile pod względem grafiki LoL nie jest zły i prezentuje się naprawdę dobrze, tak oczyszczenie kodu byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie tylko pomogłoby graczom, ale także twórcom.

W komentarzach fani mocno się podzielili, ponieważ są tacy, którzy twierdzą, że aktualizacja League of Legends na tym poziomie jest po prostu niemożliwa.

Myślę, że nikt z was tak naprawdę nie rozumie, jak duża jest gra taka jak League i ile pracy wymagałaby jej przeróbka.

Pojawiły się sarkastyczne komentarze o tym, że Riot zapewne odnowi LoLa, ponieważ jest to „bardzo proste”.

Hej stary, po prostu przerób kod, ale na czystszy… To takie proste! Zgodnie z postem sprzed 7 lat, ówczesny lider techniczny powiedział, że było ponad milion linii kodu z wyłączeniem pustych miejsc i komentarzy oraz ponad 150 tysięcy linii komentarzy. Przesunęliśmy się w czasie o parę lat i prawdopodobnie mamy tego prawie dwa razy więcej?

Gracze zauważyli, że porównywanie League of Legends do Counter-Strike’a nie jest dobrym pomysłem, ponieważ oba tytuły są kompletnie różne. Zwrócono uwagę na to, że Riot wydaje regularne aktualizacje i stale dodaje nowych bohaterów. Doliczyć do tego trzeba nowe tryby, przedmioty, wydarzenia i nie tylko.

Nie zmienia to jednak faktu, że niektórzy fani po prostu martwią się o to, że pewnego dnia przyjdzie dzień, gdy kod Ligi po prostu „nie wytrzyma”. Gra i jej klient już wydają się być tykającą bombą zegarową pod niektórymi względami, a z każdym rokiem będzie coraz trudniej wszystko poprawić i ogarnąć kod spaghetti.

Oczywiście czysty i nowoczesny kod ułatwiłby pracę twórcom, jednak zrobienie go to ogromny wysiłek i niewyobrażalny koszt, na który Riot być może nie może sobie pozwolić.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends