w

Czy w LoLu i Valorancie będzie więcej podobnych do siebie postaci? Riot o Zeri i Neon

Riot wypowiedział się o projektowaniu Zeri i Neon. Czy w przyszłości będzie więcej takich postaci?


Najnowsza bohaterka League of Legends to Zeri, młoda dziewczyna z Zaun, która jest powiązana z elektrycznością. W tym samym czasie w Valorant ogłoszono nową agentkę o imieniu Neon. Fani obu gier szybko zauważyli, że postacie są do siebie bardzo podobne. Nie dość, że obie zostały ujawnione w zbliżonym czasie, bazują na neonowych kolorach i elektryczności, to jeszcze głosu udziela im ta sama osoba – Vanille Velasquez, utalentowana filipińska aktorka dubbingowa.

Nic więc dziwnego, że dość szybko pojawiły się teorie, że Zeri i Neon to ta sama dziewczyna, która w różnych grach ma inny pseudonim.

Teorie obalono i dziś wiadomo, że są to dwie różne dziewczyny, choć ich wygląd, zachowanie czy historia są bardzo podobne. Gracze zaczęli zastanawiać się, czy jest to zapowiedź nowego trendu w League of Legends i Valorant, i czy Riot wyda więcej tego typu podobnych do siebie championów.

Zeri i Neon – będzie więcej podobnych bohaterów?

Dziś, gdy wiadomo, że Zeri i Neon nie są jedną osobą, społeczności obu tytułów zastanawiają się czy twórcy chcą wydać więcej tego typu bliźniaczych postaci.

Warto zaznaczyć, że obie bohaterki zostały stworzone we współpracy zespołów z LoLa i Valoranta. Ich projekt był inspirowany Arcane, serialem animowanym z League of Legends, który miał premierę w ubiegłym roku i skradł serca graczy z całego świata. Wydanie championa związanego z Zaun było kwestią czasu, jednak nikt nie wiedział, że podobna postać trafi także do Valorant.

Ryan “Reav3” Mireles powiedział:

Dużo pracowników z zespołu Valoranta, którzy pracują nad agentami, pracowało wcześniej nad championami z LoLa. Procesy projektowania postaci są do siebie zbliżone. Wielu pracowników Riotu gra zarówno w League jak i Valoranta. Uznaliśmy, że ciekawym byłoby stworzenie dwóch takich postaci w obu grach.

Jak można się spodziewać, stworzenie podobnych do siebie postaci, by jednocześnie każda z nich była rozpoznawalna i dobrze przyjęta przez społeczność, nie jest łatwe. Riot potrzebował projektów, które sprawdzą się w przypadku gier z odmiennym stylem rozgrywki. O ile część fanów gra w oba te tytuły, to są też osoby, które zostały przy jednym z nich. Twórcy chcieli trafić także do tej części społeczności.

Riot uznał, że główną ideą dla Zeri i Neon będzie powiązanie z elektrycznością i jaskrawe, wyraziste kolory. Te cechy można dobrze wyeksponować zarówno w Valorancie, jak i League of Legends.

W League mamy różne cele, jak na przykład rola, region, płeć i styl gry. W Valorant również posiada większość z nich, ale różnią się od tych, które można znaleźć w LoLu. Musieliśmy upewnić się, że znaleźliśmy dobre podłoże zarówno dla gier, jak i graczy. Ponieważ jeśli nikt nie chciałby grać tymi postaciami – jaki byłby cel ich tworzenia?

Trzeba przyznać, że stworzenie tak podobnych bohaterek było całkiem ciekawym pomysłem i zapewne wiele osób chciałoby zobaczyć więcej podobnych do siebie postaci z LoLa i Valoranta. Riot zapewne będzie przyglądał się sprawie i oceni, czy obie dziewczyny są lubiane przez społeczność. Niewykluczone, że w przyszłości pojawi się więcej tego typu projektów. Wszystko tak naprawdę zależy od zaangażowania graczy, ponieważ Riot wie, że najważniejsze jest to, by to im spodobały się wydawane przez studio treści.