w

Czy zmiany Rengara z LoLa spodobały się graczom ? Co uważa o nich jeden z najlepszych mainów tego bohatera?

Fani Rengara wypowiadają się o najnowszych poprawkach bohatera.


Kilka dni temu fani mogli dowiedzieć się o zmianach Rengara, które już teraz trafiły na serwery testowe League of Legends. Bohater otrzymał kilka zmian, wpływających na jego podstawowe mechaniki, co miało sprawić, że champion będzie nieco bardziej przystępny w niższych dywizjach (Pierwsze zmiany po pół roku, bo postać „była za trudna na niskim ELO”. Ratunek tragicznego Win Rate).

Z racji, że zmiany można już przetestować, w sieci pojawiają się pierwsze opinie na temat tego, jak wygląda rozgrywka z odświeżonym zestawem umiejętności. Co uważa o Rengarze ScrubNoob – streamer z Challengera, który gra głównie omawianym bohaterem?

Co gracze uważają o zmianach Rengara?

Zmiany, o których gracze mogli usłyszeć od Riot Phlox trafiły już na serwery PBE, na których każdy może przetestować championa. Jego fani wykorzystali tę okazję i już teraz można dowiedzieć się, co uważają o jego poprawionych zdolnościach. Co mówi o nich wspomniany wyżej ScrubNoob?

Jakakolwiek możliwość wykazania się umiejętnościami została usunięta.

Pułap umiejętności wymaganych do gry championem został obniżony dziesięciokrotnie.

Odczucie z gry Rengarem jest podobne do tego towarzyszącego grze Xinem Zhao.

„Noob friendly” zmiany (99,99% community będzie zadowolone)

Pick/ban ratio Rengara diametralnie wzrośnie w wyższych dywizjach, ponieważ dosłownie każdy może nim teraz grać.

Komentarze pod zacytowanym wpisem dzielą społeczność. Jedni z fanów zgadzają się ze streamerem, a inni zwracają uwagę na fakt, że te poprawki były po prostu konieczne.

Jednym z głównych powodów nie najlepszego odbioru zmian jest to, że Riot obniżył maksymalny poziom Ferocity z 4 do 3. Aktualnie, aby osiągnąć maksymalną ilość stacków zdolności pasywnej, wystarczy skoczyć na przeciwnika i poprawnie użyć swoich zdolności, co nie powinno być problemem dla kogoś, kto zna zestaw umiejętności bohatera.

Na serwerach live sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Gracze Rengara musieli zwracać uwagę na każdy stack oraz jak najczęściej utylizować fragment zdolności pasywnej, który pozwalał na otrzymanie jednego ładunku Ferocity za skok z krzaku. Zdolność zarządzania zasobem była tym, co odróżniało dobrych graczy Rengara od tych gorszych i według graczy tego championa lepsza znajomość jego zestawu umiejętności nie jest już odpowiednio nagradzana.

Oczywiście zmiany są nadal testowane, a Riot może je skorygować lub nawet w pełni się z nich wycofać. Nie mają one również przypisanej daty wydania, więc tak naprawdę może jeszcze sporo się zmienić. Na ten moment trudno jednak o entuzjazm ze strony zżytych z Rengarem fanów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends