w

Dlaczego kolejnym championem w LoLu może być Yordl?

Czy Riot wyda niedługo jakiegoś przedstawiciela rasy Yordli?


Yordle to rasa, która ma zdecydowanie wielu fanów w społeczności League of Legends. Kojarzą się z uroczym, małym stworkiem, często z pozoru niegroźnym (jak np. Gnar). Nie dziwi więc to, że sporo osób chciałoby zobaczyć kolejnego Yordla w grze.

Nowy Yordl w League of Legends – czy jest na to nadzieja?

W League of Legends obecnie jest kilkanaście Yordli, a wśród nich znaleźć można np. Kennena, Lulu, Teemo, Veigara, Ziggsa, Rumble’a, Tristanę czy Poppy. Ostatnim Yordlem, który pojawił się na Summoner’s Rift był Kled, czyli postać wydana w 2016 roku. Od tamtej pory minęło sporo czasu, dlaczego gracze zastanawiają się, kiedy Riot wyda kolejnego bohatera tego typu.

Ciekawostką jest to, że najwcześniej wydane Yordle w League of Legends obchodziły niedawno 11 urodziny (21 lutego). Jak widać – historia małych bohaterów sięga naprawdę daleko.

ZOBACZ – Czy wskazówki Riotu z 2012 roku z plakatów dalej są aktualne w 2020 roku?

Przeciwnicy uroczych postaci mogą wspomnieć o tym, że fani Yordli mają „zamienniki” bohaterów, które były wydane dość niedawno, np. Yuumi czy Zoe. Obie bohaterki bez wątpienia zaliczają się do uroczych postaci, choć nie mają z Yordlami nic wspólnego.

Wśród graczy powstały tysiące fanowskich konceptów Yordli. O wszystkich nawet nie dałoby się napisać, ponieważ lista jest naprawdę długa: od małych rysunków wymyślonego bohatera, po pełne projekty, ze stworzonym modelem lub szczegółowym opisem umiejętności.

Autor: Justin Lee
Autor: Bastian von Gostomski

Gracze są pełni nadziei, ponieważ Riot zapowiadał, że twórcy koncentrują się na wydawaniu bohaterów związanych z lore. Dobrym przykładem jest pojawienie się Senny (której historia z Lucianem i Treshem jest raczej dobrze znana). Przez słowa Rioterów powstało wiele teorii m.in. o dodaniu do gry brata Yasuo – Yone (zobacz: Yone (brat Yasuo) będzie nowym bohaterem w LoLu ? Gracze mają śmiałą teorię).

Część graczy wierzy, że nowy Yordl pasowałby do zapowiedzi Riotu, ponieważ w jakiś sposób kontynuuje fabułę i jest powiązany ze światem gry – w końcu Bandle City to kraina Yordli.

Istnieją nawet teorie, że na filmie Riot Dev z początku roku 2020 można doszukać się grafiki koncepcyjnej, która mogłaby być powiązana z Yordlami. Jest to dość naciągana teoria, choć nie można wykluczyć jej w 100%.

Niektórzy twierdzą, że obraz w prawym dolnym rogu to maszyna kierowana przez Yordla. Czy Riot wydawałby postać podobną do Rumble’a? Wydaje się, że raczej nie.

W między czasie powstało sporo konceptów, nawiązujących właśnie do tego ujęcia. Niektórzy doszukują się tam maszyny, sterowanej przez zieloną postać. Jak mogłoby to wyglądać?

Bez wątpienia od wydania ostatniego Yordla minęło naprawdę sporo czasu. Tak samo nie da się zaprzeczyć, że charakterystyczne stworki mają oddaną grupę fanów. Niestety – ich fani muszą zaczekać na kolejne zapowiedzi Riotu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends