Dlaczego Riot uważa, że bycie OTP Viego to zły pomysł?. Z jakiego powodu bohater może być słabszy?

League of Legends

Reklama

OTP Viego będą o wiele słabsi niż gracze wielu championów? Od czego to zależy?


Najnowszy bohater do League of Legends testowany jest właśnie na serwerze PBE. Wielu użytkowników już ogłosiło, że będą jego OTP, tak jak było w przypadku innych, nowych postaci. Czym tak właściwie jest OTP? W skrócie „One Trick Pony” to osoba, która gra tylko i wyłącznie jedną postacią, wybiera ją we wszystkich swoich grach, niezależnie od match upu. Bardzo rzadko gra innymi bohaterami i zazwyczaj robi to tylko wtedy, kiedy jego ulubiony zostanie zbanowany.

Teraz się okazuje, że decyzja o zostaniu OTP Viego może być jednak błędna, a osoby decydujące się na granie tylko nim mogą być słabsze od zwykłych mainów. Jakie wymagania stawia Viego swoim OTP?

Viego nie dla OTPków?

Reklama

Bycie „One Trick Pony” nowej postaci jest już czymś normalnym, a na stronach śledzących maestrię zobaczymy wielu graczy, którzy grają tylko i wyłącznie nowym bohaterem. Dobrym przykładem może być wydana 29 października Seraphine. Chociaż od jej premiery nie minęły nawet 3 miesiące, jeden z OTP ma już prawie pół miliona punktów maestrii.

Reklama

ZOBACZ – Dziś mija rok od wydania Setta. Jakie są najciekawsze fakty o tym bohaterze?

Właśnie minął tydzień od ujawnienia umiejętności Viego i już wtedy gracze zauważyli, że bycie jego OTP wiąże się ze znajomością mechaniki 153 pozostałych bohaterów. Teraz potwierdził to jeden z pracowników Riotu, który opublikował wpis na swoim Twitterze.

ZOBACZ – Viego – Prezentacja i opis umiejętności nowego bohatera LoLa

Wszystko to przez pasywkę, której dobre wykorzystanie wiąże się z poznaniem umiejętności wszystkich bohaterów, albowiem nie wiadomo, przeciwko komu zagramy mecz.

Oznacza to, że aby zostać świetnym OTPkiem Viego, potrzebujemy dużego doświadczenia w League i z pewnością nie będzie to dobry wybór dla początkujących ani nawet graczy tylko jednej linii. Wygląda na to, że Riot Games stworzyło postać dla użytkowników, którzy często zmieniają swoich mainów i nie mogą zdecydować się kim grać.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej