w

Dlaczego w LoLu powinna pojawić się nowa kategoria postaci? Seraphine jest dobrym przykładem

Riot Games

W LoLu powinna powstać nowa kategoria obok ADC? Seraphine jako przykład APC.


Aktualnie w League of Legends postacie podzielone są na 5 ról. Są to toplanerzy, midlanerzy, junglerzy, supporty i adc. Niektórzy sugerują powstanie nowej kategorii, czyli APC.

Ma znaleźć się w niej między innymi Seraphine. Postać przeznaczona na środkową aleję i jako wsparcie, aktualnie dobrze odnajduje się w roli zadającego obrażenia maga na bocie. Nie jest jednak ona ADC, lecz właśnie APC.

APC Seraphine

Jedną z najdziwniejszych roli w League of Legends, oprócz dżungli, jest pozycja ADC. Chociaż głównie przeznaczona jest właśnie dla bohaterów walczących z dystansu i zadających obrażenia AD, to jednak często zdarza się, że grywalni są tam także magowie, jak Syndra, Ziggs, Vel’Koz, a teraz Seraphine.

Jednak w kliencie LoLa trudno jest znaleźć wzmiankę o takiej roli, jak AP Carry, która mogłaby opisać magów na bocie. Z tego powodu część społeczności prosi o wprowadzenie nowej roli “APC”, która by dawała jasny znak graczom, że można tym bohaterem grać na bocie i jest on magiem.

Jedna pojawia się mały problem. Na przykład na ten moment silna jest Seraphine i jako APC wygrywa około 52% meczów. Ten stan może się jednak zmienić po następnej aktualizacji, a Riot będzie musiało aktualizować status bohatera.

Twórcy mogą jednak wprowadzić system działający na podstawie wyboru graczy. To może być natomiast skomplikowane ze względu na budowę klienta. Przynajmniej tak można wnioskować po tłumaczeniu pracowników odpowiadających na nowe pomysły graczy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends