w

Dobieranie graczy i rankedy w LoLu – roadmapa już niedługo

Reklama

Usprawnienie dobierania graczy, prace nad autofillem i poprawa systemu rankingowego – Riot zapowiada swoje plany.

Reklama


Dobra wiadomość dla graczy rankedów – twórcy pracują nad polepszeniem jakości gier rankingowych, poprawiając m.in. system dobierania graczy, który swojego czasu wzbudzał wiele kontrowersji.

Zapowiedź roadmapy dotyczącej przyszłych zmian

Riot Scruffy wypowiedział się na temat planów Riotu. Twórcy chcą wydać roadmapę dotyczącą przyszłych zmian względem dobierania graczy i systemu rankingowego. Jak ogłosili – zbierali opinie graczy i na ich podstawie chcą ulepszyć grę oraz sam system dobierania osób do meczu.

Zbieraliśmy informacje zwrotne i przyglądamy się wielu większym i mniejszym problemom dotyczącym rankedów i systemu dobierania graczy, które chcielibyśmy rozwiązać na przestrzeni roku. Po wzięciu całej sprawy w swoje ręce stworzyliśmy naprawdę ekscytującą roadmapę dotyczącą przyszłych zmian, które chcielibyśmy zaimplementować w systemie dobierania graczy i w systemie rankingowym na przestrzeni przyszłego roku. Spodziewajcie się bloga deweloperskiego z naszymi planami na przyszłość naprawdę niedługo.

ZOBACZ – Clash w Europie został odwołany, na kiedy zostaje przesunięty?

Jedną z rzeczy, którą mogę zdradzić w tym momencie, są aktualne prace nad parzystością autofilla w systemie dobierania graczy – w skrócie oznacza to, że chcemy zrównać ilość autofillowanych graczy w obu drużynach. Nasze aktualne rezultaty są dość obiecujące i wydaje nam się, że jesteśmy w stanie wdrożyć całe rozwiązanie dość szybko, jednocześnie zauważając znaczną poprawę.

O autofillu na rankedach Riot wypowiedział się ostatnio w dość obszerny sposób: Riot o wymuszonej pozycji w kolejce rankingowej. Dlaczego autofill istnieje na rankedach?. Usprawnienie tego aspektu gry rankingowej może spełnić oczekiwania sporej grupy graczy.

Pozostaje czekać na kolejne informacje, które zdaniem Riot Scruffy’ego pojawią się już niedługo.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends