w

DOPA ujawnia sposób na wbicie TOP 1 w 11 sezonie LoLa, który może wykorzystać nawet słaby gracz

Dopa / Riot Games

Jak szybko stać się najlepszym graczem na danym serwerze w League of Legends?


Jeden z najsłynniejszych streamerów, który uważany jest za najlepszego środkowego na świecie – DOPA – postanowił zdradzić pewien sekret. Fani oglądający jego transmisję na żywo mogli dowiedzieć się, jak stać się najlepszym graczem na danym serwerze.

Sztuczka wydaje się być banalnie prosta i do jej wykorzystania nie są potrzebne duże umiejętności. Jak to zrobić?

Pierwsza pozycja w rankingu

Każdy z serwerów posiada wewnętrzny ranking. Umieszczone są na nim pozycje graczy w zależności od tego, jaką rangę zdobyli i ile mają punktów LP. Swoją pozycję możemy sprawdzić między innymi za pomocą strony op.gg, która oferuje takie statystyki. Większość graczy zazwyczaj marzy o pierwszym miejscu, co oznacza bycie najlepszym na danym serwerze.

Znany praktycznie na całym świecie Jeong “Apdo” Sang-gil jeden z najlepszych graczy na świecie, który został permanentnie zablokowany za boosting i toksyczność (więcej o jego historii możecie przeczytać w tym artykule), wciąż gra i streamuje. Podczas jednej z takich transmisji zdradził sekret widzom, jak łatwo wbić lidera i zdobyć tytuł najlepszego gracza.

Napisy na filmie tłumaczone za pomocą wbudowanej opcji YouTube, mogą nie być dokładne.

Po wybraniu Yuumi zmieniasz Summoner Spelle na smite i teleport na sekundę przed rozpoczęciem meczu. Następnie trzymasz się leśnika i kradniesz mu jego campy. To sprawia, że drużyna poddaje grę w 15 minucie. Jeżeli zrobisz to przez 10 gier, zajmiesz pierwsze miejsce, ponieważ ukończyłeś gry rozstawiające przed innymi. Po osiągnięciu rank 1, pojawi się ona na op.gg, zrób zrzut ekranu.

Oczywiście wydaje się, że genialny sposób może mieć przykre konsekwencje. Trollowanie i specjalne przegrywanie gier, jest zakazane w regulaminie League of Legends i z pewnością zakończy się blokadą konta. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że plan szybkich 10 gier ma małe szanse na powodzenie. Użytkownik musi zacząć idealnie po włączeniu serwerów i rozegrać wszystkie mecze w bardzo krótkim czasie, a drużyna czasami nie chce się poddać.

Jeżeli nawet konto nie zostanie zbanowane, dalsza wspinaczka w rankingu może okazać się znacznie utrudniona ze względu na pogorszenie MMRów już na samym początku. Z tego powodu dobrze jest się zastanowić, czy jeden zrzut ekranu wynagrodzi utratę konta.