Duże kontrowersje z usuwaniem duo w LoLu – Riot będzie musiał naprawić kolejkę flex?

League of Legends

Reklama

Społeczność LoLa ma spore obawy o stan rankingowy gry. Twórcy będą mieli dużo pracy.

Reklama


Po ogłoszeniu, że Riot chce usunąć kolejkę duo (zobacz: Riot oficjalnie chce usunąć Duo z kolejki LoLa. Deweloperzy już muszą odpowiadać na krytykę graczy) w internecie zawrzało. Gracze masowo wypowiadali się na ten temat, często krytykując twórców za nieprzemyślane decyzje.

Sporo osób poczuło się zawiedzionych, ponieważ od lat grali duo ze swoim przyjacielem czy partnerem. Niektórzy też zwyczajnie nie lubią grać solo, ponieważ LoL sprawia im przyjemność jedynie podczas zabawy ze znajomymi.

Zwolennicy usunięcia duo podawali różne argumenty popierające twórców, a dodatkowo twierdzili, że ci, którzy chcą grać z przyjaciółmi, mogą po prostu wybrać kolejkę elastyczną, czyli tak zwany flex. I tu pojawia się problem – wielu fanów LoLa uważa, że kolejka ta wymaga sporych zmian i rozwiązania problemów, które staną się jeszcze bardziej widoczne po tym, jak masa graczy przejdzie z kolejki duo na elastyczną.

Reklama

Kolejka elastyczna wymaga poprawy?

Od 2 dni społeczność League of Legends zawzięcie dyskutuje o tym, czy usuwanie duo to faktycznie dobry pomysł. Zdaniem sporej grupy fanów tytuł nie jest gotowy na takie zmiany, ponieważ kolejka elastyczna boryka się z różnymi problemami.

Przez długi czas część graczy nie traktowała flex’ów poważnie, często były odskocznią i „lekko poważniejszymi draftami”. Właśnie przez to różne problemy z rankingiem tego typu nie rzucały się aż tak w oczy.

Zdaniem społeczności po usunięciu duo masa graczy, którzy nie lubią grać samotnie, przeniesie się na kolejkę flex, by to tam sprawdzać swoje umiejętności i piąć się w rankingu. Takie osoby będą chciały, by system dobierania przeciwników był sprawiedliwy. Czy Riot jest gotowy im to zapewnić?

Jeden z graczy poruszył ten temat. Użytkownik Kordben stwierdził, że twórcy mają teraz pełne ręce roboty, ponieważ kolejka elastyczna jest słabo dopracowana i wymaga poważnych zmian. W swoim poście napisał:

Jeśli duo zostanie usunięte, Riot musi naprawić wiele problemów związanych z kolejką flex, aby tym samym stworzyć odpowiednie środowisko dla graczy, którzy masowo się tam przeniosą. 

Brak ograniczenia MMR w drużynach jest niemałym problemem, a system dobierania graczy również tworzy nieciekawe sytuacje, które mnie martwią. Riot musi to wszystko odpowiednio dostosować, inaczej w kolejce flex będzie jak w cyrku. 

Gracz podał kilka przykładów, których sam doświadczył lub doświadczyli jego znajomi:

Oto osobiste przykłady: jesteśmy graczami na poziomie Złota, a system losowo dobiera nam na bocie przeciwnego ADC, który jest z Diamentu. Za to my przypadkiem mamy na topie też Diament. Innym razem dobrało mi losowego supporta, który na solo miał Brąz i czułem się przez to okropnie (prawie jakbym grał z początkującym, który zaledwie tydzień temu zaczął przygodę z LoLem). 

Autor posta uznał, że system powinien być bardziej rygorystyczny, by dobierani gracze jakkolwiek pasowali do siebie poziomem. Dziś kolejka flex nie jest traktowana szczególnie poważnie, ale po usunięciu duo wielu fanów grania rankedów z przyjacielem przejdzie właśnie na nią i to tam będzie starała się pokazać swoje umiejętności. Nic w tym dziwnego, że takie osoby będą chciały sprawiedliwego traktowania.

Tak, wiem, że flex to coś, co nie jest tak poważne jak solo/duo, ale to nie znaczy, że system dobierania powinien działać tak, jak na normalnym drafcie czy blindzie. 

Warto wspomnieć, że Riot dopiero zapowiedział zmiany kolejki solo/duo. Nie wiadomo w 100%, jak to będzie wyglądać i czy plany na pewno zostaną wprowadzone do gry. Być może twórcy już teraz pracują nad poprawieniem kolejki elastycznej i w przyszłości będzie ona bardziej sprawiedliwa.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej