w

Easter Egg w League of Legends zapowiada powrót brata Yasuo – Yone?

W skórce Yasuo został ukryty easter egg zapowiadający powrót jego brata?


O bracie Yasuo zrobiło się głośno, gdy twórcy postanowili dodać go do Legends of Runeterra (karcianka od Riotu). Fani mogli zobaczyć, jak dokładnie wygląda jego brat oraz jaki ma głos. Nie było w tym nic dziwnego – LoR to gra, która ukazuje różne wydarzenia, porusza wiele wątków i przedstawia postacie, których nie ma na Summoner’s Rift.

Gracze jednak nie byliby sobą, gdyby nie zaczęli tworzyć teorii na temat Yone. Po ponad pół roku okazuje się, że wszystkie ich przepuszczenia mogą okazać się prawdziwe.

Czy Yone będzie nowym bohaterem w League of Legends?

Jakiś czas temu pisaliśmy o śmiałej teorii graczy, która wyjaśniała, dlaczego to właśnie Yone będzie nowym bohaterem w League of Legends. Najwięcej szumu zrobiło się przez scenę z filmu Bohaterowie w sezonie 2020 | Film deweloperów — League of Legends. To właśnie tam na jednej z grafik widać tajemniczy miecz, który według graczy związany jest z Ionią. Do tego usłyszeć można, że nowy bohater nie chciał umrzeć – jak wiadomo według lore Yasuo prawdopodobnie zabił swojego brata. Teoria okazywała się niesamowicie spójna, jednak brakowało więcej dowodów na jej prawdziwość (całą teorię można przeczytać tutaj: Yone (brat Yasuo) będzie nowym bohaterem w LoLu? Gracze mają śmiałą teorię).

Wygląd Yone

O bracie Yasuo znów zrobiło się cicho na jakiś czas, aż do teraz, ponieważ jeden z graczy odkrył bardzo ciekawy easter egg. Jego zdaniem dodany smaczek to ewidentne nawiązanie do wspomnianej grafiki z mieczem z filmu, na którym Rioter opowiada o przyszłych bohaterach. O co dokładnie chodzi?

Na początek warto przyjrzeć się wspomnianej grafice z mieczem. Widać, że broń w pewnym momencie zmienia kolor:

ZOBACZ – To koniec Wukonga, czy Nami? Powrót do życia Kayna, czyli szczegółowe zmiany postaci w patchu 10.9 LoLa

Wspomniany gracz zauważył, że gdy Yasuo w skórce Nightbringer umrze, to jego miecz po śmierci również zmienia kolor w taki sposób (wcześniej tego nie robił).

Zdaniem autora screenów nawiązanie jest tak oczywiste, że nie może być to żaden przypadek. Wielu graczy jest zgodnych – jest to zapowiedź brata Yasuo jako nowego bohatera League of Legends.

Czy fani teorii o Yone już mogą cieszyć się jego powrotem? Niekoniecznie. Riot mógł zaplanować tak naprawdę wszystko, a wspomniany smaczek może okazać się zmyłką. Warto wspomnieć, że to nie tylko Yone miał być nowym bohaterem. Społeczność przewidywała, że będzie nim np. Faey (zobacz: Faey z może być nowym bohaterem LoLa? Kim jest i dlaczego właśnie ona?) lub bohater z Noxus (zobacz: Nowy bohater League of Legends będzie członkiem Noxian Trifarix?). Pozostaje czekać na kolejne easter eggi i nawiązania.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends