w

Fatfobia w wykonaniu Riotu? Ta przeróbka splasharta z LoLa została mocno skrytykowana

Dlaczego pojawiło się wiele komentarzy, które mówią, że Riot jest fatfobiczny?


Na Twitterze zawrzało po tym, jak opublikowano pierwszą oraz ostateczną wersję splash arta Prestige La Ilusión Renaty Glasc.

Sporo osób stwierdziło, że Riot przesadnie wyszczupla bohaterki i usilnie promuje idealne sylwetki, a niektórzy nawet posądzili twórców o fatfobię.

Wyszczuplenie Renaty Glasc z LoLa

W League of Legends znajduje się ponad 160 różnych championów, a każdy z nich posiada unikatową historię oraz umiejętności. Riot od lat stara się pokazać, że dba o różnorodność i nie zapomina o mniejszościach. O ile faktycznie pojawiają się postacie reprezentujące różne orientacje czy kolory skóry, tak gra wciąż zmaga się z pewnym problemem.

Zdaniem wielu bohaterki w League of Legends prawie zawsze wyglądają tak samo – mają bardzo podobne twarze i idealne sylwetki, niezależnie od ich wieku.

Na Twitterze zawrzało po tym, jak opublikowano przeróbkę splash arta najnowszej skórki Renaty Glasc. Okazuje się, że Riot postanowił nieco poprawić grafikę dostarczoną przez artystę. Finalnie bohaterka została odchudzona.

Fani LoLa masowo wyrażali swoje niezadowolenie z decyzji Riotu. Ich zdaniem poprawianie postaci, która i tak już miała ładną figurę, jest absurdalne. Twórcy nie tylko spłaszczyli brzuch bohaterki, ale także wyszczuplili jej uda. Niektórzy zwrócili uwagę także na to, że w nowej wersji Renata ma szersze biodra, by wyglądać „atrakcyjniej”.

Grafika wykonana przez artystę:

Finalna wersja po przeróbkach Riotu:

Dyskusja naprawdę się rozrosła i niedługo po jej rozpoczęciu społeczność zaczęła poruszać ogólne problemy League of Legends. Mówiono nie tylko o tym, że Riot zbyt mocno skupia się na idealnym sylwetkach, ale przypomniano też afery z „wybielaniem” postaci (zobacz: Riot “wybiela” Karmę z LoLa z każdym jej nowym skinem? Według graczy to dość niepokojące, Czy Riot wybielił Qiyanę z LoLa? Gracze zwrócili na kolor jej skóry na najnowszej ikonie).

Tweety, w których gracze oskarżali Riot o rasizm i fatfobię zyskały setki komentarzy, w których dyskutowano o skali problemu. Nie wszyscy zgadzali się z zarzutami, twierdząc, że LoL nie jest tutaj wyjątkowy, ponieważ postacie o idealnych kształtach pojawiały się w grach komputerowych od lat.

Niektórzy podkreślali, że większość kontrowersji wiąże się jedynie z championami płci żeńskiej, ponieważ to właśnie bohaterki są najczęściej wybielane lub przesadnie wyszczuplane. Powoływano się na to, że w grze jest naprawdę niewiele kobiet, które mają różnorodne typy sylwetek. Zauważono także, że Riot nie boi się tworzyć grubszych lub starych mężczyzn, natomiast bohaterki niezależnie od wieku czy pochodzenia praktycznie zawsze wyglądają idealnie.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends