w

Gracze krytykują twórców za szybkie odbanowanie Riotera po tym, jak feedował Ryze’em

Społeczność League of Legends jest oburzona ostatnim zachowaniem Rioterów. Chodzi o cofnięcie bana.


Parę dni temu pojawił się artykuł o tym, że jeden ze znanych Rioterów – Riot Phlox – został zbanowany za feedowanie Ryze’em. Pracownik studia potrafił kończyć grę z liczbą śmierci przekraczającą 15, a nawet i 20 – nic więc dziwnego, że współzawodnicy zgłaszali go za celowe umieranie.

I o ile zbanowanie Riotera za feedowanie wydało się dość zabawne, tak cofnięcie kary wywołało spore kontrowersje. Wszystko przez to, że ban został zdjęty sporo przed czasem. Społeczność tytułu uznała, że to zwyczajnie niesprawiedliwe.

Szybkie cofnięcie bana

Nowa aktualizacja dodała do gry wiele nowości, w tym nowe przedmioty, które dają duży potencjał i są aktualnie często testowane przez graczy. Niektórzy byli niesamowicie podekscytowani, ponieważ wierzyli, że zmiany przedsezonowe przywrócą do życia nieco pokrzywdzonych i zapomnianych bohaterów.

Jednym z nich jest Ryze, który od dłuższego czasu mógł pochwalić się jednym z najnowszych współczynników wygranych w grze. Niejeden gracz żartował, że już samo wybieranie tej postaci to trolling, ponieważ jest to świadome skazywanie się na porażkę.

Zmiany przedsezonowe miały nieco poprawić stan championa, przez co część osób postanowiła znów nim pograć. Wśród nich znalazł się Riot Phlox, projektant pracujący nad Summoner’s Rift. Rioter wybierał Ryze’a wielokrotnie, jednak nie szło mu zbyt dobrze. To nawet mało powiedziane, ponieważ ten kończył ze statystykami w stylu 7/16. Ostatecznie kiepskie wyniki przełożyły się na 14-dniowego bana, który został cofnięty o wiele wcześniej.

Phlox rozegrał w ostatnim tygodniu około 40 gier Ryze’em i choć nie wszystkie z nich skończyły się porażką, tak większość statystyk gracza była naprawdę kiepska. Taka ilość zgonów sprawiła, że wiele osób reportowało Riotera.

Niestety ban, który miał trwać 14 dni, trwał dużo krócej. Pracownik został odblokowany niemal natychmiastowo, co wywołało spore oburzenie ze strony społeczności.

Screeny z wypowiedzią Riotera, w której żartuje, że „nie powinien już grać Ryze’em” oraz przykłady jego statystyk okrążyły internet. Aktualnie m.in. na Twitterze można znaleźć komentarze graczy w tym stylu:

Riot Phlox został zbanowany za granie jak gówno, potem przyszedł do pracy następnego ranka i nie miał już bana. Następnie kontynuował granie jak gówno, podczas gdy normalni gracze dostają kary za napisanie „kupa” na czacie. 

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends