Gracze LoLa wybrali postacie, o których istnieniu prawie zapomnieli

League of Legends

Reklama

Społeczność League of Legends wskazała bohaterów, którzy ich zdaniem są praktycznie zapomniani.


Przy takiej liczbie championów, jaka znajduje się w LoLu, trudno sprawić, by każda postać miała tyle samo uwagi i była popularna. Od samego początku było widać, że pewni bohaterowie po prostu bardziej podobają się graczom.

Z czasem stali się więc maskotkami League of Legends. Wśród nich znaleźć można m.in. Ahri, Lux czy Yasuo. Jest jednak druga strona medalu – championi, o których praktycznie nikt nie pamięta, mało kto nimi gra, a ich fanbase jest naprawdę niewielki.

Zapomniane postacie z League of Legends

Reklama

Jeden z graczy LoLa zapytał na Reddicie o bohaterów, o których praktycznie nikt nie pamięta.

Reklama

Jacy championi przychodzą ci do głowy, którzy dają myśl „OMG, to on wciąż jest w tej grze?”. Wiem, że Skarner jest lub był jednym z takich championów, ale od czasu do czasu nadal można zobaczyć niektórych OTP skorpiona. 

Okazuje się, że po zejściu w sekcję komentarzy, już na samym początku każdy wymienia Corkiego – bohatera wydanego 19 września 2009 roku, co czyni go jednym z najstarszych w grze.

Według wielu osób ta postać jest tak rzadko widywana na Summoner’s Rift, że niektórzy kompletnie zapomnieli, że istnieje.

Potwierdzają to statystyki, które mówią, że obok Skarnera Corki jest najrzadziej wybieranym championem z całej gry.

Jak widać, naprawdę kiepski pick rate ma również Rek’Sai, co sprawia, że jest na trzecim miejscu pod względem najniższej popularności.

O ile sytuacja Skarnera poprawi się po wydaniu wyczekiwanego reworku i postać – przynajmniej na jakiś czas – będzie zdecydowanie częściej wybierana, tak Corki według niektórych jest skazany na zapomnienie, zarówno przez mechaniki, jak i design, który po prostu nie trafia do aktualnych fanów LoLa.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej