w

Gracze masowo proszą o zmianę modelu Caitlyn. Czy Riot ich posłucha?

Gracze proszą o odnowienie modelu Caitlyn. Przygotowano kilka fanowskich propozycji.


Najnowszy cinematic zainspirował wielu graczy do stworzenia fanowskich projektów nowego wyglądu Caitlyn. Zdaniem fanów jej model wymaga odświeżenia i udoskonalenia, by lepiej pasował do aktualnego stanu Ligi.

Czy model Caitlyn wymaga odświeżenia?

Ostatnio wydany cinematic o League of Legends – „Warriors” zachwycił tysiące graczy, zdobywając przy tym prawie 25 milionów wyświetleń na Youtube. Bez wątpienia twórcy mocno postarali się przy tworzeniu animacji i modeli, które są bardzo szczegółowe.

Osoby współpracujące przy tworzeniu grafik do cinematicu opublikowały wiele materiałów na swoich profilach na ArtStation. Dzięki temu gracze mogli dokładniej przyjrzeć się każdemu z bohaterów.

Wśród opublikowanych modeli znaleźć można Caitlyn, która jak się potem okazało, wywołała spore poruszenie wśród fanów.

Dla przypomnienia wygląd Caitlyn w cinematicu „Warriors”:

Opublikowane przez Jasona Chana grafiki z prac nad cinematikiem podkreślały jak ogromną pracę wykonano nad wspominaną animacją. Wśród nich zaobserwować możemy nawet szczegółowe rozrysowanie armii z Demacii czy przedstawienie mimiki wszystkich bohaterów. Nie zabrakło także wspomnianej wyżej Caitlyn, której poświęcono dużo uwagi – autor przedstawił kilka wersji jej stroju oraz szczegółowy wygląd broni.

ZOBACZ – Riot tłumaczy się z kontrowersyjnych zmian Akali. Postać dostanie też buffy

Amy Sharpe uzupełniła zbiór grafik o kolejne przedstawiające Caitlyn. Dzięki czemu można jeszcze lepiej przyjrzeć się jej modelowi.

ZOBACZ – Riot przyznaje się do zarzutów w kwestii skinów. Kolejne skórki mają być już bardziej przemyślane pod tym względem

Już na pierwszy rzut oka widać, że wizerunek bohaterki mocno różni się od tego przedstawionego w grze. Jeden z graczy napisał na swoim Twitterze:

Lux była niezła, Kai’Sa super, Vi była odważna… ale niech mi ktoś powie, jak Caitlyn to zrobiła, że skradła moje serce? Ona jest naprawdę hot, wiecie?

Inny użytkownik napisał:

Podoba mi się to, że Cait i Sylas są pokazywani w innych strojach niż zwykle, Cait ma spodnie, małą kurtkę i wyższy dekolt, a Sylas dostaje słodki płaszcz. To dobry materiał dla cosplayerów!

Twittera zalały prośby o zmianę modelu bohaterki. Można było przeczytać wiele postów o takiej treści:

https://twitter.com/TBSkyen/status/1215263228206493696?s=19

Inni żartowali, że obecny wygląd Caitlyn nie jest wystarczająco steampunkowy, a raczej przypomina cyrkowca (głównie przez jej czapkę).

Trzeba przyznać, że model bohaterki ma już swoje lata i wygląda dość przestarzale, przez co odbiega od najnowszych bohaterów. Część osób zauważa, że jej wygląd w grze mocno kojarzy się ze starym splash artem i odświeżenie Caitlyn w stylu podobnym do tego w cinematicu dodałoby jej więcej charakteru i klasy.

Stary splash art Caitlyn

Gracze nie próżnowali i postanowili stworzyć swoje wersje nowego modelu Caitlyn. Ciekawostką jest to, że takie projekty powstawały przez wiele lat. Choć nie da się ukryć, że nowy cinematic dał fanom naprawdę dużo motywacji i pomysłów. Oto kilka przykładów:

Autor: hyo_oppa
Autor: hyo_oppa
Autor: Verauko
Autor: Thomas Randby
Autor: Thomas Randby
Autor: Thomas Randby

ZOBACZ – Gracze obawiają się, że Riot Games zaniedbuje LoLa na rzecz innych projektów, co na to deweloper?

Autor: Thomas Randby
Autor: Jang the Mango

 

 

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends