w

Gracze po raz kolejny zwracają uwagę na szkodliwość wyzwań “od zera do Challengera” w LoLu

Problem dotyczący streamerów i kont, na których prowadzą swoje wyzwania, powraca. O co chodzi tym razem?


Wyzwania, w których gracz z zazwyczaj wysokiej dywizji gra na drugim koncie, aby początkowo grając w niższych szczeblach rankingu, wspiąć się jak najwyżej, mają zdecydowanie wiele negatywnych skutków. Gracze wspominali o nich już wcześniej i nawoływali streamerów do zaprzestania (więcej można przeczytać w tym artykule). Teraz jednak powstał kolejny wpis o streamerach, którzy kupują w celu takich wyzwań konta.

Szkodliwość wyzwań streamerów

Program napisany przez jednego z użytkowników pozwala sprawdzać to, jak i kiedy było levelowane konto gracza, który podejmuje się podobnego wyzwania. Motywy osoby, która zaprogramowała aplikację, są zamieszczone w pierwszych słowach jej wpisu.

Zacząłem naprawdę denerwować się na tych wszystkich streamerów, którzy “smurfują dla contentu”, więc zbudowałem narzędzie, które pozwala udowadniać, że konta, na których grają, nie były levelowane przez nich.

Program rozpoznaje, czy dany gracz używał dwóch kont w tym samym momencie, co zaś pozwala udowodnić, że konto nie było levelowane przez niego.

Więksi streamerzy zdają sobie sprawę z tego, jak łatwo jest to sprawdzić, więc często biorą konta z innych serwerów lub zlecają komuś ręczne wyexpienie konta z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Na ich nieszczęście API udostępniane przez Riot pozwala w dość prosty sposób wyłapać takie przypadki.

Program po wpisaniu dwóch nicków pozwala zobaczyć, czy konta, teoretycznie należące do tego samego gracza, rozegrały w tym samym czasie gry.

Inni gracze podają również przykłady streamerów, którzy grają na cudzych kontach, jednocześnie boostując je za pieniądze. Tego typu działanie nie tylko rujnuje grę dziewięciorgu innych graczy, ale i sprawia, że pierwotny właściciel konta, jeśli je odzyska, będzie zmuszony do gier na dużo wyższym poziomie, co zaś może ponownie doprowadzić do psucia doświadczenia z kolejki rankingowej innym osobom.

ZOBACZ – Najsilniejsi bohaterowie League of Legends w aktualizacji 10.16. Kim warto grać?

Riot niejednokrotnie wypowiadał się na temat negatywnych skutków smurfingu, jednak poza niewielkimi krokami, których się podjął, nie ma większego efektu. Sławni streamerzy dalej wykonują swoje wyzwania, a twórcy gry jak dotąd nie wypowiedzieli się na temat swoich dalszych planów i tego, czy w ogóle planują zrobić coś więcej w tym temacie.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends