w

Gracze wybrali najlepszego bohatera LoLa wydanego w 2020 roku. Kto wygrał głosowanie?

Wybrano najbardziej lubianego championa 2020 roku. Kto zajął zaszczytne pierwsze miejsce?


Koniec roku to idealny czas na różnego typu podsumowania. Społeczność League of Legends postanowiła zrobić ankietę, która zebrała wszystkich championów wydanych przez ostatnie 12 miesięcy.

Gracze wybrali swojegp ulubieńca. Kto zebrał najwięcej głosów, a kto wylądował na ostatnim miejscu rankingu?

Ulubiony champion wydany w 2020 roku

W tym roku na Summoner’s Rift przybyło 6 nowych postaci. Wśród nich jest sporo ciekawych osobowości, które w inny sposób poszerzyły pulę bohaterów. Rok rozpoczęło wydanie Setta, który jest mieszanką Vastaja i człowieka. Do gry trafiła także Lillia, bohaterka centauropodobna, która według lore jest wróżkową sarenką. Do gry przybył także wyczekiwany przez lata brat Yasuo – Yone. A to zaledwie połowa listy nowych bohaterów.

Trzeba przyznać, że w 2020 roku dużo się działo. Riot próbował coraz to nowszych form na promocje swoich championów. Doszło do tego, że jedna z postaci dostała własne profile społecznościowe, na których aktywnie udzielała się przez jakiś czas.

Gracze postanowili stworzyć ankietę, która pokaże, który z najnowszych bohaterów najbardziej przypadł im do gustu. Jak prezentują się wyniki?

ZOBACZ – Jak mogłaby wyglądać klasyczna skórka Fiddlesticksa z LoLa nawiązująca do jego starego wyglądu?

  • Sett – 40,7%
  • Lillia – 20,9%
  • Yone – 16,7%
  • Samira – 9,4%
  • Seraphine – 6,0%
  • Rell – 6,3%

Jak widać, pierwsze miejsce zajmuje Sett. Zdecydowana większość głosujących uznała, że jest on najlepszą wydaną w tym roku postacią. Nie jest to szczególnie zaskakujące – bohater przez ostatnie miesiące zyskał pokaźną pulę graczy, otrzymał prestiżową skórkę, a wśród społeczności znany jest z memów nawiązujących do anime.

Ostatnie miejsce zajęła Seraphine, co może nieco szokować, szczególnie że przebiła ją nawet Rell, która na Summoner’s Rift jest dopiero od kilku dni. Do tego w przypadku najnowszej postaci mówiło się, że jej debiut przeszedł niezauważony (zobacz: Premiera Rell najnudniejsza w historii LoLa? Gracze zastanawiają się, co mogło być tego przyczyną).

Do promocji Seraphine Riot zatrudnił masę osób, a jej wystąpienie w K/DA promowane było z wielkim rozmachem. Mimo to widać, że gracze czują do niej ogromną niechęć. A ta może mieć źródło w wielu powodach – lore, które zdaniem społeczności jest krzywdzące dla Skarnera, wydanie bohaterce ultimate skina już przy debiucie, promowanie mediów społecznościowych, które oceniane były jako żenujące i nie tylko.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends