w

Rioter dzieli się szczegółami na temat nadchodzących zmian Azira z League of Legends

Co wiadomo na temat wzmocnień, które ma otrzymać Azir?


W jednej z ostatnich aktualizacji Azir otrzymał naprawdę spore zmiany. Zmieniono każdą z jego umiejętności oraz podstawowe statystyki, a lista poprawek była naprawdę długa. Riot nie klasyfikował poprawek jako wzmocnienia czy osłabienia, a po prostu chciał, aby champion lepiej odnalazł się w mecie. Efekt poprawek jednak nie zadowala, a patch 13.7 ma wprowadzić buffy, które być może w końcu pozwolą bohaterowi zyskać na popularności i wpłyną na jego pozycję na tierlistach.

Phreak o zmianach Azira

Po tym, jak Azir został zaktualizowany, jego kiepskie statystyki tylko ucierpiały. Z championa, który zwyciężał niecałe 48% gier, a wybierany był w nieco ponad 2% meczów w aktualizacji 13.4, stał się bohaterem, który zajmuje ostatnią pozycję w tierlistach, mając winrate na poziomie 46%, które jest najniższe spośród wszystkich postaci na mida.

Riot Phreak, który zazwyczaj dzieli się ze społecznością szczegółowym opisem poprawek po wydaniu aktualizacji, opublikował komentarz, w którym rozpisał, co dokładnie chcą zmienić projektanci.

Chcemy podnieść jego pancerz, przyrost prędkości ataku, poprawić zasięg dźgnięcia Q, podnieść obrażenia W, zwiększyć koszt many Q wraz z poziomem zdolności, zredukować koszt W oraz sprawić, że obrażenia W będą rosły wraz z ulepszaniem skilla, a nie zdobywaniem kolejnych poziomów bohatera. Pasywny zasięg przyzwania, jak i czas trwania również zostaną zwiększone.

Riot najprawdopodobniej planował wydać drastyczne poprawki, które miały ukierunkować zestaw umiejętności Azira, a następnie sprawdzenie, jak bohater będzie sobie radził, co pozwoli na wydanie odpowiednich zmian.

To, jak finalnie będzie sobie radził Azir dopiero się okaże jednak chwilę po wydaniu aktualizacji 13.7 (LoL Patch 13.7. Bohaterowie i przedmioty, które otrzymają poprawki w nadchodzącym patchu). Riot podchodzi do poprawek ostrożnie, ponieważ pozostały jedynie dwa patche do tego, na którym będzie rozgrywał się turniej MSI. Nie wprowadza więc drastycznych zmian, które mogłyby znacząco zaburzyć balans rozgrywki.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends