w

Jak powstawał splash art Vex z LoLa? Wczesne wersje portretu najnowszej bohaterki

Twórca podstawowego portretu Vex podzielił się z graczami procesem jego tworzenia.


Vex, najnowsza postać z League of Legends, od paru dni jest tematem numer jeden w dużej części społeczności gry, a fani śledzą wszystkie informacje z nią związane. Jeszcze do wczoraj nikt do końca nie znał jej umiejętności, a zaledwie parę dni temu ujawniono jej ostateczny wygląd oraz pierwszą skórkę.

Vex zachwyciła fanów i wiele osób zapewnia, że na pewno będą ją mainować. Gracze docenili dobraną kolorystykę i sposób przedstawienia bohaterki na jej grafikach.

Niektórzy jednak zastanawiają się, jak dokładnie powstawał jej podstawowy portret. Czy postać od razu siedziała w takiej samej pozie, a może wyglądał zupełnie inaczej? Okazuje się, że twórca rozważał zupełnie inne ujęcia. Czy wybrał to najlepsze?

Splash art Vex z League of Legends

Autorem splasha jest Horace Hsu, freelancer z Kanady, który wcześniej pracował nad innymi splashami z League of Legends, np. Sugar Rush Zilean, Hextech Ziggs, Sentinel Graves, Blood Moon Sivir, Spirit Blossom Kindred czy grafiką wydarzenia na April Fools 2019 (psy kontra koty).

W opisie grafiki autor przyznał, że był to jego ulubiony splash art do tworzenia. W czasie procesu rysowania bawił się naprawdę dobrze, a praca szła mu bardzo płynnie.

Horace napisał:

Ogólnie jestem szczęśliwy, że miałem okazję namalować podstawowy splash dla Yordla, ponieważ prawdopodobnie minie dużo czasu, zanim pojawi się kolejny bohater tego typu. 

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends