w

Jak radzi sobie jedna z najnowszych postaci LoLa – Seraphine? Na której roli idzie jej lepiej?

Jak prezentują się statystyki bohaterki? Czy dalej jest dużo popularniejsza jako support?


Seraphine trafiła na oficjalne serwery LoLa 29 października w aktualizacji 10.23 i tuż po jej premierze nie obyło się bez niespodzianek. Bohaterka, która była zaprojektowana z myślą o środkowej alei, zaczęła lepiej odnajdywać się w roli supporta. Riot początkowo, próbując temu zaradzić, próbował przenieść nieco mocy bohaterki z umiejętności wspierających na inne. To jednak nie pomogło i Seraphine dalej widziana była częściej na bocie.

Twórcy ostatecznie pogodzili się z decyzją graczy i uznali, że postać będzie balansowana z myślą o obu wspomnianych rolach i zarówno gracze mida, jak i ci z bota będą mogli cieszyć się z Seraphine (Riot ma konkretny plan na Seraphine). Jak natomiast radzi sobie po prawie 2 miesiącach od wydania?

Jak aktualnie radzi sobie Seraphine?

Mimo że postać nie cieszyła się największym zainteresowaniem spośród tych wydanych w roku 2020 (Gracze wybrali najlepszego bohatera LoLa wydanego w 2020 roku. Kto wygrał głosowanie?), zarówno na środkowej alei Summoner’s Rift, jak i w roli wsparcia radzi sobie zaskakująco dobrze. Przy wysokim pick rate jej współczynnik wygranych jako support wynosi nieco ponad 52%, a na midzie przekracza zaskakujące 53%.

https://lolalytics.com/lol/seraphine/build/

ZOBACZ – Kobiety grające w LoLa oburzone zachowaniem mężczyzn “Nie mogę w to uwierzyć”

Ze statystyk można też wywnioskować, że Seraphine dalej dużo częściej pojawia się na dolnej alei w roli wsparcia.

Projektant Jeevun Sidhu, który jest odpowiedzialny za stworzenie Seraphine, poinformował, że gracze, którzy zdecydowali się nią zagrać, często nie kończą na jednej grze. Informuje o tym statystyka Depth, a w tym rankingu Seraphine znajduje się na trzeciej pozycji. Świadczy to o tym, że mimo wspomnianego braku popularności we wspomnianym głosowaniu, część społeczności, która raczej skupia się na grze na Summoner’s Rift, bardzo lubi omawianą bohaterkę.

Na ten moment deweloperzy nie planują żadnych zmian postaci. Radzi sobie bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, że cokolwiek miałoby to zmienić.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends