w

Jak to możliwe, że Viego jest w stanie zmienić się w kukłę treningową? Nowa postać w LoLu zaskakuje

Riot Games

Jeden z graczy odkrył sposób na ciekawe wykorzystanie pasywki najnowszej postaci z LoLa.


Wczoraj Riot oficjalnie zaprezentował nowego bohatera League of Legends. Oprócz ujawnienia jego umiejętności trafił on również na serwer testowy, gdzie spędzi kilka najbliższych tygodni aż do jego pełnego wydania.

Zgodnie z przewidywaniami, społeczność zaczęła testować możliwości nowej postaci. Graczy szczególnie zainteresował sposób działania umiejętności pasywnej Viego, która jak się okazuje, może naprawdę zaskoczyć.

Viego, jako kukła treningowa

Zrujnowany Król jest postacią, która wprowadza do LoLa całkowicie nową mechanikę. Sylas może kraść przeciwnikom superumiejętności, Neeko pozwala na zamienienie się w sojusznika, Pyke rozdaje drużynie złoto, a Viego zamienia się w zlikwidowanego wroga i używa jego przedmiotów oraz umiejętności.

Przypomnijmy, jak wygląda umiejętność pasywna i jaki oficjalnie posiada opis:

Viego może na krótko zawładnąć ciałem wrogiego bohatera, którego pomógł zabić, lecząc się przy tym o pewien procent jego maksymalnego zdrowia. Podczas zawładnięcia cudzym ciałem Viego korzysta z przedmiotów, ataków i umiejętności (poza superumiejętnością) zgładzonego wroga, ponadto zyskuje darmowe użycie swojej superumiejętności, Łamacza Serc. Podczas używania cudzego ciała Viego zyskuje też dodatkową prędkość ruchu, jeśli porusza się w kierunku wrogich bohaterów.

Użytkownik Reddita o nicku KingAt1as postanowił sprawdzić, czy jest możliwe, by postać zmieniła się w kukłę treningową i jak się okazało, rzeczywiście da się to zrobić. Nie jest to natomiast wcale takie proste i wymaga wykorzystania małego błędu. wszystko przez to, że kukłę trzeba najpierw wyeliminować, a jest ona w końcu nieśmiertelna.

Jak widać, postać jest w stanie używać czarów przywoływacza, ale nie może się ruszać. Jest to oczywiście ciekawostka, która nijak nie przyda się podczas gry, ale dobrze pokazuje pomysłowość graczy.

Nie wiadomo, czy Riot Games zablokuje tę opcję. Finalnie nie ma ona wpływu na grę i jest możliwa do wykonania tylko w Narzędziu Treningowym.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends