w

Jak wyglądałaby nocna wersja Summoner’s Rift? Pomysł zachwycił wielu graczy LoLa

Społeczność League of Legends tęskni za nowymi wersjami Summoner’s Rift. Pomijając znaną i lubianą zimową mapę, niektórzy chcieliby zobaczyć coś zupełnie nowego – np. nocne SR.


Różne wersje Summoner’s Rift to ciekawe urozmaicenie rozgrywki, które kojarzy się z okresem świątecznym lub różnymi eventami, które zapadły w pamięć niejednemu fanowi gry. Społeczność tęskni za tym coraz bardziej i chciałaby zobaczyć nowe oblicze mapy w LoLu.

Nocne Summoner’s Rift – fanowski pomysł, który spodobał się graczom

Gracze naprawdę tęsknią za różnymi wersjami Summoner’s Rift. Sporo z nich uważa, że Riot zaniedbuje społeczność w tym temacie (zobacz: Riot zbyt mocno skupia się na TFT zapominając o zwykłym LoLu?). Dawniej różnych map było naprawdę sporo. Najpopularniejszą z nich była zimowa wersja Summoner’s Rift, choć mapa z Doom Botów czy Blood Moona również miała swoich fanów.

Weterani gry pamiętają jeszcze poprzednią mapę, która również miała swoje wariacje, o których dziś można zaledwie pomarzyć.

Stara mapa z okazji Harrowing miała niesamowity klimat

ZOBACZ – Jak bardzo wymuszona przerwa w szkołach wpłynęła na popularność LoLa?

Zmieniona mapa z okazji Blood Moon

Coraz częściej pojawiają się głosy, że Riot zaniedbuje graczy LoLa, ponieważ przy takiej ilości próśb zrobienie modyfikacji mapy np. raz w roku nie byłoby aż tak ogromnym problemem. Można się tutaj kłócić i dyskutować w nieskończoność (są też osoby, które uważają, że edycja mapy to zbędny dodatek), dlatego gracze nie tracą czasu i zaczynają skupiać swoją uwagę na fanowskich projektach. Jednym z nich jest nocne Summoner’s Rift.

Pomysł na nocną wersją mapy pojawił się już dawno temu. Wspominano o nim na forum League of Legends oraz w wielu innych dyskusjach. Temat powracał, szczególnie, że Riot zdradzał ciekawostki z etapu tworzenia bohaterów, gdzie np. Xayah i Rakan mieli być wampirami, którzy polegają na trybie dnia i nocy na mapie.

Jak tylko pomysł pojawił się w internecie, masa osób skomentowała go jako coś świetnego, co zdecydowanie chcieliby zobaczyć w grze.

Odpowiedzi o podobnej treści było bardzo dużo.

Pomysł znów powrócił, tym razem na Reddicie, gdzie jeden z użytkowników zaproponował wprowadzenie nocnej mapy, która jego zdaniem dodałaby naprawdę nieopisanego klimatu.

Zabawa światłem lub stworzenie czegoś w tematyce koszmaru. Zaklęcia mogłyby generować światło, a otoczenie oświetlałyby także pochodnie, potwory i miniony. Mgła wojny mogłaby być mniejsza. Nie wiem, po prostu uznałem, że ciekawym byłoby zobaczyć mapę w nocy, a nie w ciągłym oślepiającym słońcu.

Jak wyglądałoby nocne Summoner’s Rift?

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends