w

Jeden z najlepszych graczy LoLa zawiesza karierę przez zarysowanie myszki, której używał 8 lat

Dopa zawiesił swoje streamowanie i plany z powodu, który może wydawać się naprawdę dziwny. Co właściwie się stało?


Temat Jeong „Apdo” Sang-gil (znanego również pod nickiem Dopa) powraca. Tym razem za sprawą jego sprzętu, który został uszkodzony. Konkretniej mówiąc, chodzi o myszkę i jej zadrapanie, które okazało się powodem do zawieszenia swoich planów.

Fani martwili się o gracza, który od jakiegoś czasu nie dawał znaku życia. Okazało się, że jednym z głównych powodów oprócz problemów zdrowotnych jest zadrapanie myszki.

Zadrapanie 8-letniej myszki komputerowej przekreśliło plany streamera

Jeong „Apdo” Sang-gil, pojawiający się także pod nickiem, Dopa to niezaprzeczalna legenda League of Legends. Przez wielu uważany jest za niesamowity autorytet i nawet nie raz mówi się, że jest lepszy od samego Fakera. Historia Dopy jest bardzo złożona i może zaskoczyć niejednego gracza (zobacz: Dlaczego najlepszy gracz w historii LoLa dostał bana na 1000 lat? Niesamowita historia).

O Apdo było bardzo głośno przez jego bana na 1000 lat. Choć nie są to jedyne fakty z życia gracza, które są warte uwagi.

Ciekawostką jest to, że Dopa zmaga się z OCD, czyli zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (zwanymi także nerwicą natręctw). Jest to naprawdę ważna informacja, jeśli chce się zrozumieć opisane dalej wydarzenia. Warto zaznaczyć, że to, co się stało nie jest byle głupotą rozpieszczonego streamera, ale dla osób z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi może być naprawdę irytującym problemem.

Jeong „Apdo” Sang-gil

ZOBACZ – Sekretna skórka na Prima Aprilis 2020 w LoLu ukryta na nowym Splash Arcie?

Fani sławnego gracza i streamera zapewne zdają sobie sprawę z tego, że przerywał on transmisje często z powodów osobistych. Potrafił nie streamować przez prawie tydzień, przez co jego fani zastanawiali się, czy jego problemy nie zmusiły go do zmiany harmonogramu swojej pracy.

W odpowiedzi na zainteresowanie fanów Dopa opublikował status opisujący sytuację na swoim profilu Weibo. W związku z tym zatrzymanie jego strumienia w przeszłości było spowodowane problemami zdrowotnymi i chociaż nie mówił o nich bezpośrednio, wszyscy rozumieją problemy psychologiczne, o których mówił Dopa, a są nimi wspomniane wcześniej zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD).

 

Wpis Dopy na Weibo.com

Nie prowadziłem transmisji na żywo od 11 marca do teraz, ponieważ moja myszka została zarysowana. Używam tej myszy od 8 lat, moja prawa ręka jest zaznajomiona z jej obrysem, więc nigdy nie myślałem o wyrzuceniu jej, mimo że próbowałem użyć innej myszy tego samego typu. Teraz, gdy została zarysowana, próbowałem to zignorować, ale nie mogłem. Zadrapanie sprawia, że uczucie trzymania myszy nie jest już takie samo i doprowadza mnie do stanu, że mam ochotę umrzeć. To chyba najdokładniejsze opisanie tego uczucia.

Miałem zamiar tak to zostawić i starać się, czy mogę się do tego przyzwyczaić. Jeśli nie będę w stanie tego wytrzymać, będę musiał prawdopodobnie zmienić mysz, ale to również jest ciężki temat. W tym przypadku nie wiem, ile czasu zajmie mi przyzwyczajenie się, ale nawet jeśli już mi się uda, być może nie będę w stanie grać tak dobrze, jak wcześniej. Jestem naprawdę zmartwiony.

Zdecydowanie będę próbował naprawić mysz, zanim zacznę rozwiązywać problem w inny sposób. Chciałbym przekazać moje szczere przeprosiny fanom i tym, którzy czekali na mój stream. Obiecuję rozwiązać ten problem i wkrótce rozpocząć transmisję.

ZOBACZ – Dlaczego Kalista zdominowała górną aleję w League of Legends?

Zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (OCD) jest potwierdzone u Dopy już od dłuższego czasu. Jest to także syndrom psychologiczny, który zmusił gracza PawN do przejścia na emeryturę. Dopa mówił o tym wiele razy i ujawnił, że OCD jest jednym z powodów, dla których nie chciał grać profesjonalnie (poza tym, że mógł zarabiać więcej na streamingu).

Wcześniej streamer oznajmiał, że lubi jadać tylko dania przyrządzane przez swoją siostrę, ponieważ tylko te wpasowują się w jego smak. Problem z myszą, której używał przez 8 lat, jest dowodem na to, że jego syndrom OCD się pogarsza.

Mówiąc o przejawie zespołu OCD i jego wpływie na profesjonalnych graczy, takich jak PawN lub streamerów jak Dopa, zespół ten można uznać za formę stresu, gdy dotknięty zespołem jest często niespokojny, martwi się bardzo małymi rzeczami w życiu i często podejmuje się działań, które mają za zadanie zniwelować lub ograniczyć ten stres. W przypadku Dopy tak niewielkie zadrapanie znajomej myszy sprawiło, że poczuł się sfrustrowany, zmartwiony, ponieważ czuł, że wszystko, co miał zaplanowane, idzie nie po jego myśli.

Wpis Dopy sprawił, że fani nie zastanawiali się już nad jego nieregularnym streamowaniem, ale zamiast tego przekazali swojemu idolowi słowa wsparcia, a także życzyli mu, aby przeżył ten trudny okres, aby powrócić do transmisji na żywo.

Fani streamera wiedzą, że zaburzeń nerwicowych nie można ignorować, ponieważ nie jest to sprawa do bagatelizowania. Pozostaje mieć nadzieje, że Dopa da sobie z tym wszystkim radę i otrzyma również wsparcie od najbliższych.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends