w

Jak wyłączyć wszystkim graczom LoLa czat? Prosta kombinacja klawiszy usuwa ludziom czat

Riot Games

Nowy sposób na walkę z toksycznością w LoLu? Każdy może wyłączyć czat innym graczom.


Zapewne każdy wie, że League of Legends nie jest produkcją wolną od bugów. Tym razem gracze odkryli nowy błąd pozwalający na rozwiązanie wszystkich kłótni poprzez globalne wyłączenie czatu.

Warto pamiętać jednak, że jest to praktyka zakazana, a jej używanie może grozić nawet permanentną blokadą konta. W związku z tym lepiej jej nie używać podczas normalnych meczów.

Wyłączenie globalnego czatu

Od kilkunastu godzin na Twitterze społeczność LoLa masowo oznacza oficjalny profil RiotSupport i zgłasza dość nietypowy błąd. Okazuje się, że podczas gry wystarczy wpisać trzy znaki, aby wyłączyć wszystkim możliwość pisania na czacie. Dotyczy to zarówno wiadomości między drużynowych, jak i tych globalnych oraz prywatnych. Zwyczajnie nikt nie może nic wysłać na czacie.

Żeby to zrobić nie potrzeba żadnych skomplikowanych tricków. Wystarczy, że wpisze się jedną trzyznakową frazę “%i:”. Natomiast, aby ponownie włączyć czat, należy wysłać tylko znak: “%”.

Dodatkowo każdy może wysyłać na czacie wiele różnych emoji, a ich lista zawiera ponad 100 pozycji:

To jeszcze nie wszystko. Jeżeli ktoś wpisze “%”, aby naprawić czat, to może mieć mały problem. Inny gracz jest w stanie podszyć się pod niego i pisać na czacie, co tylko chce, a tekst będzie widoczny, jakby wysyłał go naprawiający.

Niektórzy uważają, że ten błąd wcale nie jest zły i może nawet pomóc. Chodzi tutaj tylko o globalne wyłączenie czatu. Według komentujących sprawę pomógłby rozwiązać wiele kłótni i problemy z toksycznością. Zamiast mutować nakręcających się sojuszników, wystarczy wyłączyć wszystkim możliwość pisania na czacie.

Po raz kolejny jednak przypominamy, że jest to zabronione i nie powinno się używać tego w meczach z innymi osobami. Wykorzystywanie bugów jest zakazane przez Riot i grozi za to stała blokada konta. Jednak przetestowanie tego w prywatnej grze na boty lub w narzędziu treningowym powinno obyć się bez konsekwencji.

Na ten moment nie wiadomo, jak długo będzie to działać. Jest to sprawa na tyle poważna o rosnącej popularności, że twórcy zapewne naprawią to w przeciągu kilku dni.