Jakie były najdziwniejsze powody obrażania sojuszników w League of Legends?

League of Legends

Reklama

Jeden z graczy postanowił zapytać innych, jakie były najdziwniejsze powody do obrażania ich w grze.

Reklama


Jeśli ktoś decyduje się na samotną rozgrywkę w League of Legends, musi liczyć się z tym, że do jego drużyny dobranych zostanie czterech innych, kompletnie losowych, graczy, którzy niekoniecznie muszą być przyjaźnie nastawieni do całej swojej drużyny. Niektórzy potrafią obrażać za słabe zagrania, a niektórzy za brak komunikacji z zespołem. Niekiedy jednak gracze mają naprawdę dziwaczne powody, a jeden z użytkowników postanowił zapytać, jakie przytrafiały się innym.

Najdziwniejsze powody do obrażania innych graczy

Autor posta otwarł dyskusję, opisując sytuację, która przytrafiła mu się na Summoner’s Rift.

Grałem Soraką na supporcie razem z Vayne na ADC. Przed dobiciem 3 poziomu przez przeciwników przyparliśmy ich do wieży i zostawiliśmy z 1/4 HP, uniemożliwiając farmę.

Reklama

W tym momencie poszedłem zwardować, aby Xin z przeciwnej drużyny nie zaskoczył nas od tyłu, czym totalnie wytrąciłem Vayne z równowagi. Zaczęła spamować na mnie pingiem „missing” i napisała na chacie, pytając, co ja w ogóle robię.

Po mojej odpowiedzi, że poszedłem wyłącznie zwardować, zflashowała, użyła heala i wskoczyła pod przeciwną wieżę, aby oddać killa. Do samego końca rozgrywki obrażała mnie i tłumaczyła, jak głupi jestem, podczas gry ona biegała do połowy górnej alei i cofała do bazy.

ZOBACZ – Riot tłumaczy dlaczego rola wsparcia w LoLu zawsze będzie słabsza od pozostałych

Gracze wielokrotnie wspominali sytuacje, kiedy będąc supportem, byli obrażani za swój ujemny współczynnik K/D, który nie uwzględniał asyst. Często również zdarzały się momenty podobne do opisanego poniżej, kiedy to gracz pingujący, że przeciwnika nie ma na linii, jest odbierany jako ktoś toksyczny.

Pingowałem po prostu, że przeciwników nie ma na linii. ADC myślał, że chcę go obrazić, kiedy farmi i zaczął mnie wyzywać. Ostatecznie skończyło się słowami, w których poprosił mnie, abym więcej nie pingował, ponieważ on sam doskonale wie, kiedy przeciwnicy zejdą z alei.

Wyzywanie za budowane przedmioty również jest czymś, co często ma miejsce w całym League of Legends. Mimo że czasami można byłoby zrozumieć niektóre zalecenia skierowane do sojuszników, tak wspomniana przez jednego z użytkowników sytuacja zdecydowanie do nich nie należy.

Byłem wyzywany na ARAMie za zbudowanie standardowego buildu Zyry zamiast pójścia w full tanka.

ZOBACZ – Miss Fortune jest biseksualna? Dwuznaczne wypowiedzi bohaterki z League of Legends

Niektóre z opisanych sytuacji mogą wynikać również z niezrozumienia mechanik gry.

Przeciwnicy nazywali mnie smurfem i obrażali mnie przez całą grę za smurfowanie, bo, cytując, „trafiłeś dosłownie wszystkimi ultami Cait”.

Ciekawe dlaczego

Miałem sytuację, że Cait groziła mi reportem za skryptowanie, bo nie missnąłem ani jednego Q… jako Sona.

ADC powiedział mi, abym „przestał kraść mu miniony”, kiedy używałem umiejętności Relic Shielda. Poprosiłem go, aby przeczytał opis przedmiotu i kontynuowałem dobijanie cannonów, a on zaczął mnie wyzywać.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej