Jakie są plany twórców League of Legends względem nowego sklepu i przedmiotów?

League of Legends

Reklama

Riot posłuchał społeczności i planuje wprowadzić jeszcze wiele poprawek i usprawnień.


Pomijając balans po aktualizacji przedsezonu, która trafiła do League of Legends w patchu 10.23, jest jeszcze kilka innych kwestii, które od ponad tygodnia gracze poruszali w internecie.

Dotyczą one głównie bezpośrednio wyglądu przedmiotów (Gracze narzekają, że nowe ikony przedmiotów w League of Legends są kompletnie nieczytelne), ale nie zabrakło także narzekań na nowy sklep, a konkretniej brak możliwości zmiany jego rozmiaru. Co w tych kwestiach zostanie poprawione?

Co twórcy planują zrobić?

Reklama

Jeden z Rioterów – RiotScruffy podzielił się planami na najbliższą przyszłość wspomnianych już wyżej aspektów.

Reklama

ZOBACZ – Jak to się stało, że gracz LoLa dostał 2,7 miliona Niebieskiej Esencji za darmo?

  • Przejrzystość ikon — przeprowadzimy parę cykli poprawek nowych ikon przedmiotów w kilku kolejnych patchach, aby poprawić ich przejrzystość i czytelność (szczególnie w małej skali). Konkretnie chcemy zmniejszyć intensywność i ilość szczegółów elementów tła oraz poprawić kontrast pomiędzy elementami pierwszoplanowymi a tłem, aby podkreślić kształt tych pierwszych.
  • Podobieństwo ikon — innym udoskonaleniem ikon, nad którym pracujemy, jest zidentyfikowanie tych, które są zbyt podobne i mogą być mylące. Ostrze Złodziejki Czarów i Gradoostrze to przykład przedmiotów, w których chcemy zmienić kolor i kształt, aby łatwiej można było je od siebie odróżnić.
  • Renderowanie ikon — wyłącznie ze względu na jakość obrazu i styl grafiki chcemy poprawić renderowanie kilku ikon. Dzięki temu będą sprawiać mniej „plastikowe” wrażenie i bardziej przypominać potężną broń ze świata fantasy.
  • Skalowanie sklepu — obecnie pracujemy nad możliwością powiększania i pomniejszania sklepu zgodnie z preferencjami użytkownika. Ta zmiana powinna zostać wprowadzona w kilku najbliższych patchach. W dłuższej perspektywie chcemy dodać bardziej zaawansowane opcje skalowania, jak powiększanie ikon przedmiotów na widoku wszystkich przedmiotów.
  • Przycisk panelu szybkiego dostępu — najbardziej oczekiwaną opcją, nad którą również obecnie pracujemy, aby pojawiła się wiosną, jest możliwość otwierania panelów szybkiego dostępu (z butami, miksturami i ekwipunkiem).
Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej