w

Kiedy może rozpocząć się 11 sezon w LoLu? Data zakończenia sezonu 10, przedsezon i więcej

Riot Games

Co wiemy do tej pory o nadchodzącym sezonie 11 i poprzedzającym go przedsezonie?


Trwający od 10 stycznia 2020 roku sezon 10, powoli dobiega końca. Już niedługo na serwery testowy trafią nowe przedmioty, kolejne zmiany rozgrywki i nie tylko. Kiedy dokładnie zakończy się sezon 10, czego możemy spodziewać się w przedsezonie i kiedy prawdopodobnie rozpocznie się sezon 11?

Koniec sezonu 10

Aktualnie trwający jeszcze 10 sezon w League of Legends, właśnie dobiega końca. Dopełnieniem go są Mistrzostwa Świata 2020, które zakończą się wielkimi finałami 31 października. Niedługo później, prawdopodobnie w aktualizacji 10.23, skończy się również rozdział 10. Patch 10.23 ma zostać wprowadzony na oficjalne serwery już 11 listopada, a zakończenie sezonu potwierdzać ma informacja w kliencie o końcu splitu 3, dokładnie za 42 dni. Do tego czasu użytkownicy mają szansę na zdobycie rangi Gold, aby otrzymać skórkę z serii Victorious. Według przecieków otrzymać ma ją Lucian.

ZOBACZ – Riot publikuje czwartą część komiksu League of Legends, opowiadającą historię Kai’Sy

Pamiętajmy jednak, że to nie oznacza początku następnego sezonu. Na graczy największej gry MOBA na świecie czeka jeszcze standardowo preseason, który prawdopodobnie potrwa, aż dwa miesiące. W tym czasie na oficjalnych serwerach testowane i poprawiane będą ogromne zmiany, skupiające się głównie na przedmiotach. Oprócz tego aktualizację otrzymają również miniony, a twórcy zapowiedzieli zbalansowanie środkowej alei.

Oficjalna data rozpoczęcia się 11 sezonu nie jest jeszcze znana. Wstępnie możemy jednak spodziewać się środy 6 stycznia 2021 roku. To właśnie wtedy na oficjalne serwery powinien trafić patch 11.1 rozpoczynający nowy rozdział.

Aktualizacja przedsezonowa ma trafić na PBE już na dniach, to właśnie wtedy gracze otrzymają szczegółowe informacje na temat planowanych przez Riot Games zmian. Być może oprócz tego co wiemy na ten moment, na społeczność czekają również mniej lub bardziej interesujące niespodzianki.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends