w

Kilka ustawień w LoLu, które są niezwykle ważne i każdy gracz powinien mieć je włączone

Riot Games

Co warto ustawić w LoLu, aby grało nam się lepiej?


League of Legends jest jedną z tych gier, która ma całą masę przeróżnych ustawień. Zmieniają one wygląd nie tylko gry, ale również pozytywnie wpływają na zmianę naszego stylu gry.

Ustawić możemy wiele pomocniczych opcji takich jak pokazywanie otrzymanego expa, czy też blokowanie ataków oraz umiejętności, aby te nie trafiały w miniony, a w graczy.

Ustawienia do LoLa

Zapewne każdy gracz gier multiplayer wie, że niektóre ustawienia potrafią dać nam przewagę w legalny sposób. Jednak niektórzy zupełnie o nich nie wiedzą. Co więc warto, jest ustawić w LoLu?

Najważniejszą mechaniką w League of Legends jest zdobywanie doświadczenia. Szczególnie na początku gry jest ono bardzo ważne, a wielu doświadczonych graczy twierdzi, że ważniejsze nawet od złota. W związku z tym warto jest wiedzieć, kiedy się je zdobywa. Pomocna w tym jest ta opcja:

Kolejnym wartym uwagi ustawieniem jest “ruch podczas ataku”. Przydaje się szczególnie jeżeli gramy strzelcami. Pozwala on na jednoczesne ruszania się i atakowanie przeciwnika, czyli umożliwia łatwiejszy kiting. Dodatkowo nie musimy dokładnie klikać na przeciwnika myszką.

Opcja świetnie działa z inną opcją, którą warto jest włączać podczas walk drużynowych, nurkowania pod wieżę i nie tylko. Wystarczy kliknąć klawisz “~”, który znajduje się pod “ESC”. Nasz kursor otrzyma obramówkę, a auto ataki będą trafiały tylko i wyłącznie w bohaterów.

Następną opcją jest pokazywanie kosztów umiejętności. Chociaż wydawać się może, że jest to normalne, nie każdy ma to zaznaczone.

Oczywiście warto jest samemu przetestować ustawienia i sprawdzić, czy nam pasuje, czy też nie. Jednakowoż niektóre z nich są naprawdę ważne i warto się do nich przyzwyczaić.