Koniec jednej z największych niesprawiedliwości w LoLu, Riot w końcu zapowiedział zmiany

League of Legends

Reklama

Riot w jednym ze swoich nowych filmów zapowiedział zmiany w kwestii dobierania graczy.

Reklama

Developerzy wysłuchali próśb graczy i są pewni, że mają na tyle dużą, aktywną społeczność, że są w stanie zrobić w końcu porządek w kwestii równości wymuszonych pozycji. Studio przyznaje, że obecnie system nie działa w taki sposób, w jaki powinien.

Riot planuje konkretne zmiany, by wyeliminować sytuacje, w których w obu drużynach występuje spora różnica w kwestii doboru graczy.

Zmiany autofilla w League of Legends

W jednym z filmów opowiadających o zmianach w LoLu pojawia się wątek autofilla. Developerzy zdają sobie sprawę, że na ten moment dobieranie graczy do konkretnych meczów nie odbywa się fair. Oznacza to tyle, że w jednej drużynie może być kilka osób na wymuszonej pozycji, podczas gdy w drugiej nie ma ani jednej.

Ograniczamy liczbę gier, gdzie w jednej drużynie są gracze na wymuszonych pozycjach, a w drugiej nie ma.

Reklama

Riot ma opublikować większą ilość informacji na ten temat w drugiej połowie stycznia. Można się jednak domyślać, że system albo przejdzie gruntowne przebudowanie, albo po prostu będzie dobierał sprawiedliwie.

AUTOFILL PRZEJDZIE DUŻE ZMIANY, BY BYŁ SPRAWIEDLIWY

Zmianom ulegną też same rankedy, z tego co słyszymy, mają być o wiele bardziej satysfakcjonujące. Gracze trochę się tego obawiają, bo teraz by wspinaczka była lepiej odczuwalna, to po placemenetach często ląduje się niżej, niż powinno.

Zmiany mają się pojawić w tym roku. Prawdopodobnie w pierwszej połowie. Na ten moment 2020 zapowiada się naprawdę ciekawie. W marcu wystartuje nowy zestaw TFT, razem z wersją na telefony. Do gry powrócą lubiane tryby – ARURF, czy One-For-All, a za chwilę Riot doda Setta.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej