Kontrowersyjna opinia o ARAMach w League of Legends. Riot powinien to wprowadzić?

League of Legends

Reklama

Jeden z graczy zaproponował zmianę, która jego zdaniem poprawiłaby doświadczenia z ARAMów.


ARAM to najpopularniejszy tryb League of Legends, który jest dostępny przez cały rok. Sporo osób woli spędzać w nim czas niż grać na Summoner’s Rift. Grono sympatyków ARAMów rośnie z każdym rokiem, a fani twierdzą, że preferują rozgrywkę na Howling Abyss, ponieważ jest tam lepsza atmosfera i jest mniej toksycznie.

W przeszłości społeczność wielokrotnie proponowała różne zmiany czy funkcje, które można byłoby wprowadzić na ARAMach. Niektóre pomysły były całkiem ciekawe, inne szalone i trudne do zrealizowania.

Jeden z graczy zaproponował coś, z czym zgadza się sporo osób, ale są też tacy, którzy nie ucieszyliby się z tej zmiany.

Reklama

Naprawdę losowy ARAM

Reklama

Tak, jak nazwa wskazuje, ARAM to tryb z losowymi bohaterami, choć losowość nie jest tutaj 100%. Konta, które nie mają wszystkich postaci, nie otrzymają w lobby niektórych championów. Co prawda nie działają już tak zwane „konta ARAMowe”, które to tworzono w przeszłości, by grać tylko małą pulą bohaterów, którzy to byli zwyczajnie bardzo silni i uniwersalni na Howling Abyss.

Pewien użytkownik Reddita zaproponował, by ARAMy były naprawdę losowe, a co za tym idzie – każde konto, niezależnie od tego, ile ma odblokowanych postaci, mogło wylosować z puli ponad 160 bohaterów.

Wszystkie postacie powinny być dostępne podczas ARAMu. Konta pod tryb zabierają wiele radości z tworzenia losowych drużyn i walki między nimi. Nie ma w pełni losowej możliwości wybrania championa, którym nie grałeś lub który nie wyróżnia się na Howling Abyss. Istnieją re-rolle i wymiany między graczami, więc byłoby fajnie, gdyby Riot popracował nad częścią losowości wyboru. 

Komentujący szybko poprawili autora, mówiąc mu, że „konta ARAMowe” od dawna nie działają w taki sposób, jak na początku.

Od dawna istnieje 65 aramowych darmowych championów + regularna rotacja bohaterów. Konta pod ARAMy nie są efektywne jakoś od 5 sezonu. 

I o ile faktycznie nie działa założenie nowego konta, które ma kilkunastu bohaterów na krzyż, tak gracze zauważyli, że dostępna rotacja to nawet nie połowę postaci, które występują w grze, a jest ich ponad 160.

Czy Riot powinien coś z tym zrobić? Z reakcji na wspomniany wpisy wynika, że wiele osób zgadza się z pomysłem wprowadzenia pełnej puli championów. Nie znaczy to jednak, że cała społeczność byłaby z tego zadowolona. Wciąż sporo graczy uważa, że nie jest to dobre rozwiązanie.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej