w

League of Legends aktualnie ukrywa poziom maestrii przeciwników? Co na to Riot?

Czy od przedsezonowej aktualizacji nie będzie już można pochwalić się maestrią?


Poziom maestrii zdobywa się poprzez granie każdym championem. Jest on przez wielu traktowany jako wyznacznik oddania się swojemu mainowi i pokazuje innym, jak dużo czasu spędziło się na graniu jednym bohaterem. Wielu graczy nabija punkty przy okazji, po prostu grindując swoją rangę, kiedy inni w pełni skupiają się na zdobywaniu ich rekordowych ilości. Niezależnie od tego spora część społeczności po prostu lubi pochwalić się ilością zebranych punktów.

Okazuje się jednak, że od ostatniej aktualizacji nie jest możliwe podejrzenie tego, ile punktów maestrii posiadają przeciwnicy. Zirytowało to zarówno mainów, jak i wielu innych graczy, którzy używali ich jako wyznacznika tego, czy powinni obawiać się swoich przeciwników ze względu na ich obycie z danym bohaterem. W jaki sposób na zażalenia odpowiada Riot?

Czy punkty maestrii zostały ukryte?

Jeden z graczy utworzył wpis, w którym pisze, że nie jest już w stanie podejrzeć maestrii przeciwnika. Uważa, że wprowadzona przez twórców zmiana jest bezsensowna i w żaden sposób nie wpływa na zredukowanie liczby dodge’ujących graczy. Gra już się zaczęła i jego zdaniem powinien móc podejrzeć, czy wrogi Rengar ma 2 miliony punktów i powinien się go obawiać.

Pojawiły się również komentarze od mainów danych bohaterów, jak na przykład ten użytkownika npri0r.

Mastery jest teraz ukryte? Połowa sensu wbijania punktów jest po to, żebym mógł flexować się prawie 400k na Aurelionie. Jasne, że mogę użyć do tego emotki, ale one nie pozwalają na pokazanie tego, ile mojego życia zmarnowałem na granie tym championem.

Zakładam, że to samo tyczy się eternali. Mam prawie 400 kamieni milowych, które kupiłem, żeby móc się pokazać na ekranie ładowania.

Jaki to ma sens, jeśli nikt inny nie może zobaczyć tych liczb?

Wielu graczy podpisało się pod powyższym komentarzem i napisało, że chcieliby móc pochwalić się tym, jak dużo czasu spędzili na graniu niszowym pickiem, jak na przykład Shaco, Neeko czy Fiddlestickiem.

W wątku wypowiedział się również Rioter, na którego odpowiedź czekało wielu graczy. Okazuje się, że brak wyświetlanej maestrii przeciwników jest tylko błędem, któremu zespół już się przygląda.

Jest to błąd, któremu już się przyglądamy.

Zainteresowana część społeczności może więc spać spokojnie. Błąd najprawdopodobniej zostanie wyeliminowany w nadchodzącej aktualizacji 12.23, która zgodnie z rozpiską ma pojawić się na serwerach live już 7 grudnia.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends