w

Lillia z LoLa coraz częściej pojawia się na topie. Co sprawia, że bohaterka radzi sobie na tej alei?

Jaki build świetnie sprawdza się u Lillii na górnej alei?


Lillia jest bohaterką, która od samego początku była projektowana z myślą o jungli. Wskazują na to praktycznie wszystkie narzędzia, które postać otrzymała na samym początku. Warto jednak brać pod uwagę fakt, że postacie tworzone na daną pozycję mogą odnaleźć się również gdzieś indziej. Dobrym przykładem jest Seraphine, której główną pozycją miał być mid, jednak gracze pokazali twórcom, że lepiej sprawdza się ona w roli wsparcia.

Jak jednak wygląda sytuacja w przypadku omawianej Lillii? W aktualizacji 11.14 otrzymała ona obszerne zmiany, które znacząco poprawiły jej nieciekawą sytuację. Poprawki otwarły również furtkę dla bohaterki na górnej alei, czego spodziewali się zarówno gracze jak i twórcy (Gracze LoLa mają pewne obawy, zmiany Lilli doprowadzą do tego, że będzie grana na TOPie?).

Lillia na topie

Na początku warto przyjrzeć się ogólnym wadom Lillii. Każdy gracz, który miał styczność z omawianą postacią, z pewnością zdaje sobie sprawę z niskiego poziomu bazowego HP bohaterki. Z tego powodu jej wczesne fazy rozgrywki nie są łatwe do rozegrania. Lillia skupia się na obijaniu przeciwników obrażeniami w czasie, jednak wykończenie celu w jej wykonaniu jest naprawdę niespotykane. Q natomiast, które jest głównym narzędziem do zadawania obrażeń, może być zbyt proste do uniknięcia, jeśli używa się go w przewidywalny sposób.

Po tym, jak dostosowano jej zestaw umiejętności, bohaterka ma naprawdę ograniczoną ilość many, a czasy odnowienia zostały zwiększone. Z tego powodu build wykorzystujący Frozen Heart jest w stanie poprawić wiele z wymienionych wad.

Silne strony buildu z Frozen Heart

Frozen Heart nie tylko zwiększa pancerz, co pomaga w walce z bruiserami oraz ADC, ale również wzmacnia dwie bardzo ważne w early game statystyki – ability haste oraz manę. Świetnie wpasowuje się to w potrzeby bohaterki i rekompensuje jej podstawowy niski poziom zdrowia. Lillia może pewniej podchodzić do wymian na linii oraz walk zespołowych. Ponadto zdolność pasywna pozwala jej na spowalnianie swoich celów przy pomocy podstawowych ataków, co może pomóc w trafianiu zdolnościami.

Słabe strony buildu

Zauważalną wadą buildu jest jego skuteczność wyłącznie przeciwko bohaterom opierającym się na obrażeniach fizycznych. Pancerz, który gwarantuje Frozen Heart, nie przyda się w walce z postaciami takimi jak Vladimir, Rumble czy Syndra. Ponadto w walce z teamem, który ma sporo CC, zbliżenie się do wrogów może skończyć się złapaniem i szybkim odpadnięciem z teamfightu.

Build również zdecydowanie lepiej sprawdzi się przeciwko teamom, w których można zaobserwować słabszą komunikację ze względu na to, że Lillia jest bardzo podatna na obrażenia i w żaden sposób nie jest w stanie obronić swojego zespołu. Drużyny, w których gracze lepiej się dogadują, dużo lepiej poradzą sobie z obroną swoich najcenniejszych sojuszników.

Podsumowanie

Lillia jest świetnym wyborem w aktualizacji 11.16, który dobrze poradzi sobie z bruiserami. Przed jej pickowaniem warto jednak zwrócić uwagę na to, kto znajduje się w przeciwnym oraz sojuszniczym zespole ze względu na to, że jest ona sytuacyjnym wyborem. W dobrych warunkach Lillia będzie niepowstrzymaną siłą, która na dodatek jest w stanie zapewnić sporo frajdy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends