w

Lore Seraphine zostało zmienione. Riot przyznał, że historia źle oddała charakter bohaterki

Reklama

Riot postanowił odpowiedzieć na narzekania graczy względem lore Seraphine.

Reklama


Na pewno każdy gracz League of Legends wie, że wszystkie postacie w grze posiadają swoją własną, odrębną historię, zwaną wśród społeczności lore. Umożliwia ona fanom bliższe zapoznanie się z przeżyciami czy charakterem ich ulubionej postaci bądź też utożsamienie się z nią. Nawet jeśli jest to nowy bohater wprowadzany do gry, dostaje on zawsze swoją własną opowieść i miejsce w całej fabule gry.

Mimo że od ogłoszenia najnowszej bohaterki minęło już trochę czasu, to społeczność dalej wyraża swoje niezadowolenie z jej tła fabularnego. Okazuje się, że twórcy zwrócili uwagę na negatywne komentarze, co poskutkowało zmianami w historii postaci.

Czemu gracze chcieli zmodyfikowania biografii?

Na początek warto wyjaśnić, dlaczego właściwie lore nowej bohaterki wywołało tak wiele emocji. Gracze długo zastanawiali się, z jakiego regionu będzie pochodziła Seraphine. Okazało się, że przypisano ją do miasta Piltover, do którego w przeszłości przeprowadzili się jej rodzice.

Tu wiele osób narzekało, że bohaterka niezbyt pasuje do klimatu postępowej okolicy, kojarzonej z hextechowymi wynalazkami czy stylem steampunkowym. Jednak nie to było największym problemem.

Reklama
Fanowski edit Seraphine

ZOBACZ – Jak odebrać dwie darmowe ikony gracza do League of Legends? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Seraphine w swojej biografii otrzymała od rodziców kosztowny kryształ (na który wydali swoje oszczędności), mający na celu pomóc jej w ujarzmieniu jej nietypowych zdolności. Szybko okazało się, że wspomniany przedmiot to tak naprawdę zapieczętowana dusza jednego z przedstawicieli rasy Skarnera – Brackernów. W lore bohatera można przeczytać:

Każdy z Brackernów skrywał w swym ciele magiczny kryształ, który przechowywał ich wspomnienia, nadzieje i pragnienia, a także wszystko inne, co kształtowało ich osobowość.

Kryształy chowano po śmierci, by kolejne pokolenia mogły odziedziczyć dziedzictwo swoich przodków.

Fani Skarnera wiedzą, że historia Brackernów kończy się w tragiczny sposób. Kryształy zostały skradzione przez śmiertelników, a ci potem używali ich do przeróżnych celów. Podczas wydobycia w licznych eksplozjach wiele zapieczętowanych dusz i wspomnień zginęło bezpowrotnie. Całość historii można przeczytać tutaj: klik.

Reklama

Mając świadomość, jak przykra jest historia przodków Skarnera, społeczność zauważyła, że Seraphine w swoim lore wydaje się dość samolubna i nieodpowiedzialna.

Usłyszała głos duszy przedstawiciela Brackernów, więc była świadoma, czym jest podarowany przez rodziców kryształ. Zdaniem wielu graczy bohaterka nie zrobiła nic, by uświadomić resztę mieszkańców, że używają surowców, które są tak naprawdę zaklętymi przedstawicielami pradawnej rasy. Seraphine skupiła się na swojej karierze i zdobywaniu sławy dzięki licznym koncertom w Piltover.

Z czasem dziewczyna postanowiła odwiedzić Zaun – miejsce, z którego pochodzili jej rodzice. To właśnie przez poznanie kultury i problemów mieszkańców Zaun Seraphine postanowiła przerobić kryształ Brackernów na podest, na którym porusza się w grze.

Dalsza część fabuły również nie spodobała się części społeczności. Gracze, którzy uwielbiają lore League of Legends, zauważyli, że Seraphine w naprawdę naiwny sposób chciała pogodzić dwa zupełnie różne światy – miasto postępu Piltover i jego toksyczną i niebezpieczną dzielnicę Zaun.

Zaun znane jest ze skażenia i licznych niebezpieczeństw.

ZOBACZ – Sekretne nawiązanie do pierwszego wyglądu Lux sprzed 10 lat w nowym cinematicu z LoLa

Po przejrzeniu biografii opisywanej bohaterki, jak i Skarnera, nietrudno się dziwić, dlaczego tak dużo osób stwierdziło, że lore najnowszej postaci kompletnie nie pasuje do jej wizerunku, który promował Riot. A ten, czy to na Twitterze, czy w komiksach, przedstawiał ją jako delikatną i wrażliwą dziewczynę, lekko zagubioną i nieśmiałą. Taki obraz prysł, gdy część graczy wczytała się w to, że bohaterka „wykorzystała członka starożytnej rasy do zrobienia podestu i rozkręcania kariery”.

Powstały liczne fanarty przedstawiające płaczącego Skarnera lub Seraphine, która słownie lub fizycznie znęca się nad jego przodkami. Oczywiście część z tego typu prac była mocno przesadzona, jednak przekaz kierowany do twórców był dość jasny.

Przykładowy komiks ze Skarnerem i Seraphine. Autor: Yuun Kurosu

Po tysiącach komentarzy o tym, jak Seraphine z miłej i sympatycznej zmieniono na wredną, samolubną, a nawet brutalną, w końcu przyszedł czas na stanowisko Riotu.

Sprawę skomentował Marc „Tryndamere” Merrill, prezes i dyrektor działu marketingu Riot Games.

Jak zauważyli gracze – wypowiedź Riotera była dość niejasna. Wiadomo było jedynie, że twórcy chcą coś zmienić i prawdopodobnie lepiej oddać charakter bohaterki.

Jak można się spodziewać – takie oświadczenie ponownie wywołało burzę wśród społeczności. Zarówno pod tweetem, jak i m.in. na Reddicie tysiące graczy dyskutowało o tym, czy zmiana lore to dobry pomysł. Jedni cieszyli się, że twórcy posłuchali fanów i chcą naprawić niezbyt udaną historię. Inni stwierdzili, że mieszanie w aktualnej biografii może poskutkować czymś gorszym i np. stworzyć więcej nielogiczności czy doprowadzić do podejmowania naiwnych decyzji.

Istnieje jeszcze trzecia grupa. Ci uważają, że aktualne lore wyszło Riotowi naprawdę dobrze. Dlaczego? Ich zdaniem Seraphine, która w mediach społecznościowych pozowała na niewinną i uroczą, tak naprawdę jest zupełnie inną osobą, co dodaje jej nieco mrocznego charakteru i nie robi z niej typowej słodkiej i mdłej bohaterki.

Aktualizacja – co się zmieniło?

Zmieniona biografia Seraphine pojawiła się w nocy z 29 na 30 października. O jej aktualizacji napisał inny Rioter – Jeevun Sidhu, który postanowił sprostować kilka ważnych kwestii.

Nasi gracze są świadomi, że kryształy Hextech są oparte na rasie Brackernów, ale Seraphine tego nie wie! Wciąż stara się zrozumieć głosy, które słyszy. Jeszcze nie odkryła pochodzenia istoty, z którą nawiązała kontakt.

Zrobiłaby wszystko, co w jej mocy, by dać głos Brackernowi, gdyby wiedziała, z czym ma do czynienia.

Taunt pomiędzy Seraphine a Skarnerem wydaje się dla graczy zabawy ale zdaliśmy sobie sprawę, że może to być zbyt immersyjne (ponieważ publiczność wie trochę więcej od samej Seraphine).

Mam nadzieję, że cała historia zostanie rozwinięta pewnego dnia.

Sprawne oko wielu graczy zauważyło, że biografia została zmodyfikowana w kilku miejscach. Nie są to spore aktualizacje. Czasem pojawia się lekko zmienione zdanie czy krótki dopisek. Bardzo możliwe, że osoby, które czytały całość jakiś czas temu, nawet nie zauważą konkretnych różnic.

Jak widać – nie jest to całkowita zmiana lore, o którą domagali się niektórzy fani League of Legends, ale przynajmniej jest to jakiś krok i pokazanie społeczności, że twórcy są świadomi negatywnych komentarzy.

Całą biografię można przeczytać tutaj: klik.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends