w

Minęło 7 lat od wprowadzenia tego do League of Legends. Gracze tęsknią za takimi rozwiązaniami

Społeczność LoLa wspomina dawne czasy, a dokładniej granie ARAMów w lato 2015 roku.


22 lipca 2022 roku minęło równo 7 lat od wprowadzenia do League of Legends mapy Butcher’s Bridge. Ta pojawiła się z okazji eventu Bilgewater – miejsca z uniwersum LoLa, które zapewne kojarzy każdy z graczy.

Riot pokazał wtedy, że znaną i lubianą mapę Howling Abyss można przerobić w interesujący sposób i dostosować ją do przeróżnych wydarzeń fabularnych. Nawet jeśli byłby to ponownie zwykły ARAM, rozgrywanie go w nowej scenerii sprawiłoby, że gracze poczuliby powiew świeżości.

Niestety od dłuższego czasu twórcy nie wprowadzają nowych map, które dałyby Howling Abyss nowe życie.

Butcher’s Bridge w League of Legends

Fani ARAMów nie mogli przegapić 7 urodzin Butcher’s Bridge w LoLu. Wspominanie dawnych lat to świetna okazja na dyskusję i wymienienie się przemyśleniami.

Na początku można przypomnieć, jak prezentowała się wspomniana mapa. Nowsi gracze zapewne jej w ogóle nie kojarzą, a warto się z nią zapoznać. Niejeden fan po latach przyznaje, że odmienione Howling Abyss miało niesamowity piracki klimat.

Przy okazji rozmów o tym, jak grało się na starej mapie, wielu fanów wspomniało o tym, że chciałoby zobaczyć inne wersje ARAMów, które nawiązują do reszty znanych z LoLa regionów.

Niejeden gracz chciałby walczyć na moście stylizowanym na Pustkę, Shurimę, Noxus czy Ionię. Swojego czasu narzekano na to, że Riot zmarnował genialną okazję, by przerobić mapę na most z serialu animowanego Arcane – wprowadzenie czegoś takiego w okolicach premiery tytułu byłoby strzałem w dziesiątkę (zobacz: Riot Games przegapił świetną okazję na zmianę mapy ARAM x ARCANE? Byłby powiew świeżości).

W komentarzach pod prezentacją Butcher’s Bridge można przeczytać wiele wypowiedzi tego typu:

Dlaczego Riot stworzył tak niesamowitą mapę ARAM tylko po to, by odłożyć ją na półkę na zawsze? Mi osobiście podoba się ona bardziej niż Howling Abyss i mam nadzieję, że przywrócą ją na stałe w jakiejś cotygodniowej rotacji map lub czymś takim.

Dla dobra wszystkich, którzy pracowali nad tą mapą, mam nadzieję, że w przyszłości ARAM będzie miał wewnętrzny rzut monetą, aby losowo wybrać pomiędzy Howling Abyss a Butcher’s Bridge.

Minęło 7 lat odką dostaliśmy tę mapę dla ARAMów. Chcemy by Riot dał nam ją ponownie!