w

Nadchodzi koniec autofilla? Riot prezentuje nowy system wyboru roli, ale póki co w wersji mobilnej

Riot Games

Wygląda na to, że Riot testuje zupełnie nowe rozwiązanie, jeżeli chodzi o wybór roli.


W przeszłości już kilkukrotnie Riot wprowadzał coś do mobilnego LoLa, by potem przenieść to do wersji pecetowej. Dlatego społeczność niesamowicie zainteresował nowy system wybierania preferowanej roli, jaki stworzyli deweloperzy. Gracze będą mogli wybrać tę pozycję, która podoba im się najbardziej i tę, którą zdecydowanie chcieliby omijać.

Według niepotwierdzonych plotek, może to być system, który zastąpi kompletnie obecnie rozwiązania w wersji pecetowej. Oznaczałoby to koniec tak kontrowersyjnego autofilla.

Nowy system wyboru linii

Od wielu lat w League of Legends gracze ustawiający się do kolejki rankingowej lub wybierający tryb “Normal Draft” mogą wybrać maksymalnie dwie pozycje, na których chcą zagrać. Nie oznacza to jednak, że nie otrzymają 3 pozostałych, albowiem czasami może się zdarzyć, że zostaną tam przydzieleni w ramach “autofilla”.

W aktualizacji 2.2 do Wild Rift trafi jednak inne rozwiązanie, które spodobało się zarówno społeczności mobilnej wersji, jak i tej oryginalnej – komputerowej. Mianowicie chodzi o wybór wszystkich 5 pozycji, w kolejności najbardziej pasującej graczowi.

Oznacza to, że przeciągając daną rolę w lewo, system będzie starał się priorytetowo dobrać nas właśnie tam, ale wciąż nie jest wykluczone, iż trafimy na niechcianą pozycję z numerem 5.

Gracze League of Legends twierdzą, że mogłoby być to naprawdę dobre rozwiązanie zastępujące autofilla, albowiem aktualnie możemy wybrać tylko dwie pozycje, a pozostałe trzy są niezależne od nas. W tym przypadku zmniejszylibyśmy maksymalnie szansę na niechcianą rolę, a “autofill” przydzielałby nas na linię, którą bardziej ogarniamy.

Na ten moment nie wiadomo, czy trafi to do League of Legends, ale istnieje taka szansa, jeżeli testy w Wild Rift spodobają się społeczności.