w

Najbardziej emocjonująca końcówka rankeda w League of Legends? Gracze byli pod wielką presją

Jeden z graczy opublikował filmik, który przedstawiał koniec jednego z meczów, podczas którego naprawdę dużo się działo.


Gry w League of Legends potrafią wzbudzać naprawdę skrajne emocje – od złości po szczerą radość, gdy wygra się rankeda, który zbliża do upragnionej dywizji. Nierzadko podczas meczu graczom towarzyszy niemały stres. Pojawia się presja i myśli, że każdy mały błąd może sprawić, że rozgrywka zakończy się przegraną.

Nie każdy mecz jest tak samo stresujący. Czasem przewaga jednej z drużyn jest na tyle znacząca, że jej zwycięstwo nikogo nie szokuje. Bywa jednak i tak, że teamy idą łeb w łeb i o wygraną walczy się do ostatniej sekundy.

Końcówka meczu pełna emocji

Użytkownik Reddita o pseudonimie troyerpro opublikował krótki filmik, który przedstawia sam koniec meczu rankingowego. Już od samego początku nagrania widać, że sporo będzie się działo – oba Nexusy są otwarte i czekają na zniszczenie. Jak można się domyślić, żadna z drużyn nie planuje poddać się bez walki i robią wszystko, by ostatecznie zniszczyć bazę przeciwnika.

Początkowo atak na Nexus zaczyna Shaco, który zakrada się pod czerwoną fontannę. Niestety pomimo starań i ogrania wroga, misja nie kończy się powodzeniem. Po chwili pod Nexus podchodzi Cho’Gath, który kontynuuje działania swojego teammate’a.

Okazuje się, że jest to najbardziej emocjonujący moment, ponieważ oba Nexusy są bite w tym samym momencie i dosłownie sekundy dzielą jedną z drużyn od wygranej. Cho’Gath robi, co tylko może, podczas gdy jego team broni bazy po przeciwnej stronie mapy.

Niestety pomimo prób Shaco i Cho’Gatha, niebieski team nie wygrywa meczu. Co gorsze – od zwycięstwa dzielił ich dosłownie jeden atak na Nexus wroga.

W komentarzach nie zabrakło krytyki przedstawianych graczy, którzy zdaniem użytkowników Reddita popełnili różne błędy i gdyby nie one, to byłby czas na ten jeden dodatkowy autoatak.

Byli też tacy, którzy uważali, że tak ostra krytyka bohaterów nagrania jest bezsensowna, ponieważ nie można zapominać, że pokazani gracze byli pod naprawdę dużą presją i przy takich emocjach każdy mógłby popełnić jakiś błąd – nawet jeśli byłby profesjonalistą, a jak wiadomo – osoby na filmiku nimi nie są.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends