w

Riot pokazał, jak chce zmienić Kayle z League of Legends. Graczom nie spodobał się pomysł twórców

Propozycja zmian Kayle, która nie przypadła graczom do gustu. Co chcieli zmienić twórcy?


Jakiś czas temu gracze League of Legends mogli dowiedzieć się o tym, że Riot pracuje nad Kayle – stosunkowo starą bohaterką, która jednak otrzymała aktualizację swojego zestawu umiejętności w przeciwieństwie do wielu leciwych bohaterów z problemami. Mimo to Kayle, która wybierana jest głównie na topie, odstaje siłą od innych championów, a jej skillset nie jest pozbawiony wad.

Riot postanowił przyjrzeć się temu, co stanowi problem w jej zestawie umiejętności i zapowiedział prace nad bohaterką. Jeden z pracowników studia podzielił się pierwszymi poprawkami, które są testowane przez zespół. Co dokładnie zaprezentował projektant?

Jakie zmiany dla Kayle szykuje Riot?

Riot August odpowiedzialny między innymi za zestawy umiejętności bohaterów takick jak Zeri, Ekko, Jhin, Viego, czy właśnie omawianej zaktualizowanej Kayle, podzielił się zmianami superumiejętności, które testował zespół.

Testujemy kilka wzmocnień ulta Kayle, które zwiększą rozmiar AoE, aby dopasować go do zasięgu podstawowych ataków i pozwolić jej atakować podczas nietykalności.

Jeśli podążymy w tym kierunku, konieczne będzie wydanie kilku patchów, ponieważ zmiany wymagają poprawek VFX/SFX oraz animacji.

Komentujący wpis Riotera gracze jednogłośnie uznali, że nie jest to dobry pomysł, a zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby przyjrzenie się innym umiejętnościom bohaterki.

Jeden z graczy zaproponował, aby Q pełniło bardziej istotną rolę, a E wzmacniało kilka ataków zamiast jednego, co pozwoliłoby postaci na nieco bardziej komfortową rozgrywkę przed nabiciem 6 poziomu. Na ten moment w komentarzach można znaleźć trafne porównania do tykającej bomby, która albo jest bezużyteczna, albo nie posiada counterplayu.

Ze względu na sporo krytyki ze strony graczy istnieje spora szansa, że twórcy ponownie przemyślą zaproponowaną poprawkę. Rioter oczekiwał feedbacku, który otrzymał, a zmiany nie mają jeszcze przypisanej daty premiery. Na dalsze plany twórców trzeba będzie poczekać do momentu, kiedy twórcy ponownie poinformują społeczność.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends