w

Najlepsze synergie postaci na midzie i w dżungli na patch 11.8 League of Legends

Jacy bohaterowie z mida i jungli radzą sobie najlepiej, gdy są w jednej grze?


Jak wiadomo, aktualnie gracze League of Legends grają na patchu 11.8. Jak co aktualizację, niektóre postacie radzą sobie znacznie lepiej na tle innych. Właśnie ze względu na to wielu graczy stara się wybierać takich championów, którzy ułatwią im dojście do zwycięstwa.

Część osób, grając ze swoimi znajomymi, często decyduje się na wybranie dżungli i środkowej alei. Z tego powodu wiele graczy lubi zaskoczyć swoich przeciwników, wybierając bohaterów, którzy dobrze ze sobą współpracują, głównie za sprawą umiejętności, które potrafią wykonać efektywne combo. Które więc postacie radzą sobie najlepiej w zestawieniu jungla i mid w aktualnym patchu? Jakie duo warto wprowadzić do swoich gier?

Najlepsze synergie mid – jungle

Poniżej znajduje się grafika, na której widać, jakie postacie radzą sobie najlepiej w połączeniu ról jungla i mid w patchu 11.8. Grafika przedstawia po 20 najpopularniejszych bohaterów granych na wymienionych wyżej pozycjach.

Obrazek przestawia nie tylko wartości procentowe, ale również skalę kolorystyczną, która ułatwia odczytywanie statystyk. Czarne pola oznaczają to, że albo bohaterowie się pokrywają (jak w przypadku Diany) albo nie rozegrano tym duo zbyt wielu gier, dlatego statystyki mogą nie być miarodajne.

Dla przykładu: z grafiki wynika, że Diana grana na środkowej alei w ostatnim czasie świetnie radzi sobie w duo z Nunu, Udyrem, Fiddlesticksem, Zakiem czy Evelynn.

Do wykresu wzięto pod uwagę dywizje Platyna+ oraz serwery EUW, NA i KR.

Warto wspomnieć, że Diana jak i Vladimir po ostatnich buffach stali się bardzo silni. Więcej o sytuacji tej dwójki bohaterów można przeczytać tutaj: Riot w szoku, że zbuffował mocne postacie i teraz są OP. TOP 1 i TOP 2 na środkowej alei.

Pojawił się także inny artykuł opisujący najlepsze synergie dla duo support i ADC w najnowszym patchu: Najlepsze synergie ADC i supporta w patchu 11.8 League of Legends. Idealne na duo.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends